Buğrahan Tuncer: Euroleague'de kendimi göstermek istiyorum - BasketFaul.com

Buğrahan Tuncer: Euroleague'de kendimi göstermek istiyorum

26-06-18 18:48
A Milli Erkek Takımımız 28 Haziran ve 1 Temmuz'da Ankara'da oynayacakları 2019 FIBA Dünya Kupası eleme maçları öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Biz de Eskişehir Basket'te gösterdiği başarılı performansla dikkatleri üstlerine çeken Buğrahan Tuncer'den medya gününde görüşlerini aldık.

"Ben her zaman oynamaktan yana olan bir oyuncuydum"

Eskişehir Basket formasıyla yakaladığı çıkışta kulübün kendisine duyduğu güvenin etkisinin çok büyük olduğunu söyleyen Buğrahan Tuncer, sözlerine şu şekilde devam etti: "Son yıllarda yaptığım transfer tercihlerimin performansımdaki en önemli etken olduğunu düşünüyorum.Ben her zaman oynamaktan yana olan bir oyuncuydum. O yüzden hep alt ligleri seçtim. Aslında biraz da yabancı kuralından dolayı bu seçimi yaptım. Ayrıca kulubün Genel Menajeri Derya Yannıer'in ben de çok emeği vardır. O çok üzerinde durup bana hep güvendiğini söyledi. Ben de bu güvenin karşılığını verdiğimi düşünüyorum."

"En üst seviyeyi yaşamak istedim."

Önümüzdeki sezonda Anadolu Efes forması giyecek olan başarılı oyuncu transfer süreciyle ilgili olarak, "Bir kaç kulüp daha bana teklifte bulunmuştu. Ama ben 25 yaşındayım. Yani çok genç bir oyuncu sayılmam. En üst seviyeyi yaşamak istedim. Orada kendimi kanıtlamak istedim. İyi de bir sezon geçirdiğimi düşünüyorum. Anadolu Efes de çok köklü ve Türk basketbolu içinde çok önemli bir takım. Bu yüzden buradan böyle bir teklif gelince ben de değerlendirmek istedim. Euroleague'de kendimi göstermek istiyorum" şeklinde konuştu.

Önümüzdeki sezon yeni takımı Anadolu Efes'le ilk kez Avrupa sahnesine çıkacak olmasından yaşayacağı olası zorlanmalara karşı önlemini alacağına belirten Buğrahan Tuncer, "Fiziksel olarak kendimi daha güçlendirmem gerektiğinin farkındayım. Savunmaya daha çok konsantre olmalıyım. Ama hücumda çok sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. Çünkü hücumuma çok güvenen bir oyuncuyum." şeklinde konuştu.

Yeni yabancı kuralıyla ilgili olarak ise "Altyapı oyuncularımızın Avrupa'nın en yetenekli oyuncularından olduğunu düşünüyorum. Ama bazı sebeplerden dolayı kendilerini gösteremiyor. Ancak yabancı sayısının 5'e düşmesinin bu anlamda olumlu bir etki yaratacağını ve bu sezon daha iyi performanslar izleyeceğimizi düşünüyorum" dedi

Hazırlık maçı yapmamalarının bir dezavantajı olacağını ancak bu durumu da seyirci desteğiyle aşacaklarına inandığını söyleyen Buğrahan Tuncer, Wilbekin'in ise yeni olmasına rağmen senelerdir burada oynamasından dolayı kendilerini az çok tanıdığını ve neler yapabileceklerinin farkında olduğunu ifade etti. Son olarak ise 
"Ankara seyricisinin de bizi yalnız bırakmayacağını düşünüyorum. Umarım iki maçı kazanıp üst gruba daha gideceğiz." dedi.

Yorumlar Okunma: 5060