Kartal Özmızrak: Wilbekin çok kapasiteli oyuncu, çok iyi insan - BasketFaul.com

Kartal Özmızrak: Wilbekin çok kapasiteli oyuncu, çok iyi insan

26-06-18 13:30
A Milli Erkek Takımımız, 28 Haziran ve 1 Temmuz'da Ankara'da oynayacakları 2019 FIBA Dünya Kupası elemeleri öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi

Biz de geçtiğimiz sezon Darüşşafaka formasıyla çok başarılı bir sezon geçiren Kartal Özmızrak'la medya gününde görüşlerini aldık.

"Pes etmeyi sevmeyen bir karaktere sahibim."

Genç yaşında yaşadığı talihsiz sakatlıklar yaşayan Kartal Özmızrak, bu zorlu zamanları atlatarak performansını daha yukarı çekmesiyle ilgili olarak şunları söyledi: "Ben oyunda da yaşam stili olarak da pes etmeyi sevmeyen bir karaktere sahibim. Zor sakatlıklar yaşadım ama sakatlık sürecinde ve sonrasında kendimi hep pozitif anlamda yukarı çekmeye çalıştım. Ailemin de bu süreçte bana çok desteği oldu. Bu sayede zor günleri daha kolay atlatarak iyi bir çıkış yakaladğımı düşünüyorum"

"Scottie, çok çalışkan ve kazanma isteğine sahip bir oyuncu."

Milli Takımımızın yeni devşirme oyuncusu olan Scottie Wilbekin'le Darüşşafaka'dan takım arkadaşı olan Kartal bu durumun onlar için bir avantaj olduğunu belirttiği sözlerine şu şekilde devam etti: 
"Bir yıl boyunca Scottie ile aynı sahada ter döktük. Aynı antremanı yaptık. Kendisi dolayısıyla çok yakından tanıyorum. Ne kadar kapasiteli ve iyi bir oyuncu olduğunu biliyorum. Scottie çok çalışkan ve kazanma isteğine sahip bir oyuncu. Ayrıca saha dışında da çok iyi bir insan ve çok iyi bir karaktere sahip. Burada antremanlarda yan yana olduğumuz zamanlarda da bu durumun avantajını yaşıyoruz. Zaten biliyorsunuz Milli takımlarda sistem değiştikten sonra çok fazla antreman yapma şansı bulamıyoruz. Ama bu açığı da özveriyle kapatacağımızı düşünüyorum. İyi bir sonuç alacağımıza inanıyorum."

Milli takımımızdaki gençleşmeyle ilgili olarak ise, "Bu gerçekleştirmenin artık bir yerde yapılması gerekiyordu. Bu ateşin de geçen sene yakıldığını düşünüyorum. Geçen sene takımda olan arkadaşlarımız buna iyi bir karşılık verdiler. Umarım önümüzdeki günlerde de Çin'e gitmeye hak kazanarak biz de bunu devam ettiririz." şeklinde konuştu.

Yorumlar Okunma: 3839