Almanya başladı, İtalya bitirdi - BasketFaul.com

Almanya başladı, İtalya bitirdi

08-09-18 20:31

İSTATİSTİK

Almanya'nın Hamburg şehrinde düzenlenen Super Cup son gününde İtalya, Almanya'yı özellikle ikinci yarıda yakaladıkları ritmle 71-62 yenerek turnuvanın 3.sü oldu.

Karşılaşmada ilk dakikalardan sonra tempoyu arttıran Almanya, 9-0 seriyle harika bir başlangıca imza attı. Datome ile rahat bir nefes alan İtalya ise 3 dakika sonra ilk basketi kaydetti. Schröder'in takım arkadaşlarını bile zaman zaman zorlayan temposu karşısında cevap vermekte zorlanan İtalya, Melli'nin de ritmsiz başlamasının etkisiyle skorun gerisinde kalmaya devam etti. İlk çeyrek 26-16 Almanya'nın üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyrekte de Almanya, iyi başlangıcını ev sahibi olmasıyla koruyarak devam etse de ikinci bölümde oyunda düşmeye başladı. Hücumda Schröder'le istediğini bu dakikalarda yakalayamadı. İtalya'da ise Melli bu çeyreğe iyi başladı ve rakibinin hücumda zorlandığı dakikalarda farkı eriterek öne geçti. İkinci çeyrek 36-34 İtalya üstünlüğüyle tamamlandı.

İtalya'da Melli 8 sayı, 6 ribaund ve 2 asistle, Almanya'da ise Schröder 15 sayı, 3 ribaund ve 3 asistle ilk yarının skorerleri oldu.

Üçüncü çeyreğe takım olarak İtalya daha iyi başladı ve farkı açmaya devam etti. Schröder ise Almanya'da hücumda giden kötü gidişatı durdurmak için insiyatif kullansa da tek başına yeterli olamadı. Almanya'nın önemli oyuncularından Kleber'in yaptığı çok kritik blok ise farkın çift hanelerine çıkmasını engelledi. Üçüncü çeyrek 60-51 İtalya'nın üstünlüğüyle tamamlandı.

Son periyot ise maça hakimiyetini ortaya koyan İtalya, pota altında iyi çevirerek farkı korumaya devam etti ve karşılaşmayı 71-62 kazanarak Super Cup hazırlık turnuvasını 3. tamamladı.

Karşılaşmayı İtalya'da Melli 20 sayı (5/8 iki sayı), 10 ribaund, 2 top çalma, Aradori 11 sayı (4/5 iki sayı) ve Datome 10 sayı, 4 ribaundla tamamlayarak galibiyetin etkili isimleri oldular. Almanya da ise Schröder 21 sayı, 7 ribaund, 4 asist, Kleber 12 sayı, 10 ribaund ve Zirbes 10 sayı (4/4 iki sayı) ile karşılaşmayı tamamladı.

Yorumlar Okunma: 1419