Super Cup şampiyonu 12 Dev Adam - BasketFaul.com

Super Cup şampiyonu 12 Dev Adam

08-09-18 22:53

İSTATİSTİK

Almanya'nın Hamburg şehrinde düzenlenen Super Cup final karşılaşmasında Millilerimiz 23 sayı geriye düştükleri karşılaşmada son çeyrekte yakaladığı 18-0 seriyle farkı eritti ve 89-80 kazanarak turnuvanın şampiyonu oldu.

Çekya karşılaşmaya Vesely'nin arka arkaya içeriden kaydettiği basketlerle etkili başladı. Hruban ve Satoransky ile hücumda iyi bir seri yakalayan Çekya farkı çift hanelere çıkardı. Cedi Osman'ın kaydettiği basket dışında sayı bulamayan Millierimiz de ise bu dakikalarda işler istenildiği gibi gitmiyordu. Ancak ikinci bölümde Ersan İlyasova ve Wilbekin ile üçlükleri kaydederek hücumda etkili olmaya başladık. Hataya izin vermeyen Çekya ise liderliği koruyarak ilk çeyreği 28-14 önde kapattı.

Furkan ve Cedi ikilisiyle ikinci çeyreğe iyi başlayan Millilerimiz 16'ya kadar çıkan farkı tek hanelere çektiler. Bu dakikadan itibaren savunmayı da iyileştirip rakibin kolay sayı bulmasına izin vermedik. Ancak sürelilikte başarılı olamayan Millilerimiz karşısında Çekya, Ruban ve Bohacik ile arka arkaya basketleri kaydetti ve üstünlüğü elinde tutmasını bildi. İkinci çeyrek 51-30 Çekya üstünlüğüyle tamamlandı.

Çekya'da Hruban 15 sayı ve Auda 12 sayıyla Millilerimiz de ise Wilbekin 8 sayı ve Cedi Osman 7 sayıyla ilk yarının skorerleri oldular.

Üçüncü çeyreğe etkili başlayan Wilbekin 5 sayılık katkısıyla önemli bir başlangıç yaptı. Ardından ise Ersan İlyasova ve Cedi Osman'la yakaladığımız 8-0 seriyle farkı 12'ye çeken Millilerimiz karşısında Çekya molaya gitmek zorunda kaldı. Moladan Auda'nın basketleriyle dönselerde, iki sayı çizgisinden yakaladığımız yüzdeyi devam ettirerek içeriden kritik basketler kaydettik. Son bölümü daha iyi oynayan Çekya üçüncü çeyreği 70-56 önde kapattı.

Son çeyreğe müthiş başlayan Millilerimiz, farkı hızla eritmeye başladı. Dışardan hücum tercihlerinden eli boş dönen Çekya, farkı korumakta zorlandı. Arka arkaya üç üçlük daha kaydeden Millilerimiz toplamda 18-0 müthiş geri dönüşle skoru 71-70 getirerek öne geçti. Çekya bu çeyrekte ilk sayıları 5 dakika kala Bohacik'le çizgiden kaydetti. Kalan bölümde oyundan düşen Çekya, hücumda istenilen sahaya yansıtamadı. Millilerimiz ise müthiş bir başlangıç yaptıkları son çeyrekte son dakikaya kadar mücadeleyi sürdürerek karşılaşmayı 89-80 kazandı ve Super Cup turnuvasının şampiyonu oldu.

Karşılaşmayı Millilerimizde 24 sayı, 3 ribaund ve 2 asistle tamamlayan Cedi Osman maçın MVP si seçildi. Milli Takımımızda Wilbekin 24 sayı, Ersan İlyasova ve Semih Erden 12'ser sayıyla tamamlayarak galibiyette etkili oldular. Çekya da ise Auda 18 sayı, Hruban 15 sayı ve Vesely 14 sayıyla karşılaşmayı tamamladı.

Yorumlar Okunma: 3926