Kadın Milliler Belçika'ya rövanşı verdi - BasketFaul.com

Kadın Milliler Belçika'ya rövanşı verdi

08-09-18 23:22
İspanya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek olan A Milli Kadın Takımımız Belçika'daki hazırlıklarını Belçika ile Liege ve Antwrep'de yaptığı iki hazırlık maçıyla tamamladı. İlk karşılaşmadan 64-60 galip ayrılan Ay-yıldızlılar ikinci karşılaşmadan 77-59 mağlup ayrıldı. 

Bavi Vilvoorde'de oynanan karşılaşmaya Millilerimiz Işıl Alben, Bahar Çağlar, Tilbe Şenyürek, Ayşe Cora ve Kuanitra Holinsvort beşi ile başladı. Karşılaşmaya agresif başlayan ve hücumda istediği basketleri bulan Belçika oldu. İlk 4 dakika Belçika'nın 9-0'lık üstünlüğü ile geçildi. Başantrenör Ekrem Memnun'un aldığı moladan dönen Millilerimiz buldukları basketler ile skoru 9-5'e getirdi. Karşılıklı bulunan basketler sonucunda ilk çeyrek Belçika'nın 25-19 üstünlüğü ile sonuçlandı. İkinci çeyreğe hızlı başlayan Ay-yıldızlılar olurken ilk 1 dakika sonunda skor 25-24 oldu. Belçika takımı hücumda toparlandı ve ilk yarının bitimine beş dakika kala skoru 35-27'e getirdi. 13'e çıkan farkın 40-32 ile 8'e düşmesinden sonra Belçika takımı mola aldı. Belçika takımı moladan üçlük ile döndü ve oyundaki agresifliğini koruyarak soyunma odasına 11 sayı önde 43-32'lik skor avantajı ile gitti.

2. yarı karşılıklı basketler ile başladı. Ay-yıldızlılar hücumda sayı üretmekte zorlanınca 3. çeyreğin bitimine 5 dakika kala skor 54-39'a geldi. 3. Çeyrekte çalınan fauller sonrası Belçika takımı farkı 17 sayıya çıkarttı ve son çeyreğe 66-49 önde girdi. 4. Çeyreğe karşılıklı basketler ile başlanırken Belçika takımı sahadan 77-59'luk skor ile galip ayrıldı.

A Milli Kadın Takımımızda Tilbe Şenyürek 9 sayı ile en skorer isim olurken onu 8 sayı ile Olcay Çakır Turgut takip etti. Bahar Çağlar aldığı 4 ribaund ile de takımımızın en çok ribaund alan oyuncusu oldu. 

Yorumlar Okunma: 1189