Son yarı finalist Mamak Belediyesi - BasketFaul.com

Son yarı finalist Mamak Belediyesi

27-09-18 21:37

İSTATİSTİK

TBL Federasyon Kupası çeyrek finalinde Mamak Belediyesi bir diğer Ankara temsilcisi olan Ormanspor'u 82-70 yenerek yarı finalde Akhisar'ın rakibi oldu.

Karşılaşmaya üç sayı çizgisinden hızı başlayan Mamak'a cevap vermekte Orman zorlanmadı. Dengeli geçen ilk çeyreği 20-17 Mamak Belediyesi önde tamamladı.

İkinci çeyrekte Efe Beşok'la arka arkaya üçlükleri kaydeden Mamak, farkı 6'ya çıkardı. Ama Şahin Ekmen'le Orman skora çok geçmeden tekrar dengeyi getirdi. Kaptan Sercan Ergin'le boyalı alanı iyi kullanarak bir seri yakalayan Mamak öeyreğin ilk 5 dakikasını 34-26 önde tamamladı. Farkın açılmasına izin vermeyen Ormanspor, farkı tekrar eriterek ikinci çeyreği 39-38 önde tamamladı.

Üç sayı çizgisinden her iki ekip de üçüncü çeyreği yüzdeli başladı. Mamak Erkan Yılmaz ve Efe Beşok ile kaydettiği üçlüklere Orman'da Şahin Ekmen ve Sercan Topçu ikiisinden cevap geldi. Savunmanın giderek sertleştiği karşılaşmada çeyreği 57-56 Ormanspor önde tamamladı.

Son çeyreğe Mamak eli sıcak olan Neal ile başladı. Ormanspor ise bu çeyreğe hücumda kötü başladı. Arka arkaya yaptığı top kayıplarıyla farkın açılmasını durduramadılar. Zorlu geçen karşılaşmanın son bölümünde sinirler iyice gerildi. Karşılaşmayı 82-70 Mamak Belediyesi kazanarak adını yarı finale yazdırdı. Karşılaşma bitimi sahada iki ekip arasında çıkan tartışma ise büyümeden önlendi.

Mamak'ta Neal 25 sayı, Erkan Yılmaz 16 sayı ve Efe Beşok ise 13 sayıyla istatisitklerde öne çıkarken, Ormanspor'da Rizvic 16 sayı, Graves 15 sayı, Şahin Ekmen ve Sercan Topçu 12 sayıyla karşılaşmayı tamamladı.

 

Yorumlar Okunma: 1989