Lüle: Öncelikli hedefimiz Ankara basketboluna hizmet etmek - BasketFaul.com

Lüle: Öncelikli hedefimiz Ankara basketboluna hizmet etmek

28-09-18 17:30
Ankara geçen sezonu güzel başarılarla tamamladı. Bu başarılardan birinin sahibi ise EBBL'yi şampiyon olarak tamamlayarak TB2L'ye yükselen Söğütsen Seramik idi.

Yeni sezonda karşılaşmalarını MEB Beşevler Spor Salonu'nda oynayacak olan Söğütsen Seramik, mevcut antrenman salonlarını da yenileyerek daha iyi konuma getirdiler.

Geçtiğimiz pazartesi günü çalışmalarına başlayan takımın başantrenörü Levent Lüle ile yeni sezon öncesi bir araya geldik.
 
Bu sezon A takımın yanında altyapı çalışmalarına başlayan takımda baş antrenör Levent Lüle, konuyla ilgili şunları söyledi:
"Bizim öncelikli amacımız kurum içinde kalıcı bir yer edinerek, bütçeyi de mantıklı ve sabit bir hale getirmek. Yani Holdingin finansal yapısının içinde kalıcı bir şekilde yer almaya çalışıyoruz. Bir diğer önceliğimiz ise Ankara basketboluna hizmet etmek. Bu amaçla çok güzel bir ekip oluşturduk. Mevcut antrenman salonumuzu yeniledik ve bu sezon altyapı çalışmalarına da başladık. U18 ve U16 takımımız A liginde, U14 takımımız ise B liginde mücadele edecek."

Bu yaz yaşanan ekonomik sıkıntılar sebebiyle en çok TB2L'de çekilmeler yaşandı. Kendileri ise bu ligin yeni ekibi olmasına rağmen ayakta kalmayı başardılar. Şüphesiz bu durumda baş antrenör Levent Lüle'nin dediği gibi Başkan Sinan Yıldız'ın şahsi desteği büyük pay sahibi oldu. 

"Yaşanan ekonomik sıkıntılar herkes kadar bizleri de etkiledi. Kadroda ufak değişikliklere gitmek zorunda kaldık. Yaşanan tüm sıkıntılara rağmen Başkan'ımız Sinan Yıldız'ın da bize verdiği destekle oyunda kalmayı başardık. Bu durum bizim için çok sevindirici ve önemli bir gelişme oldu."

Son olarak hedefleriyle ilgili konuşan Levent Lüle, "TB2L'deki öncelikli hedefimiz günübirlik başarıdan ziyade kalıcı olmak. Biz şu an burada bir sistem oluşturmaya çalışıyoruz. Sadece A takım başarılarıyla kalıcı olunamaz. Biz kalıcı olmayı istediğimiz için ciddi bir altyapı çalışması içindeyiz." açıklamalarında bulundu.

Yorumlar Okunma: 2331