Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası biletleri tükeniyor - BasketFaul.com

Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası biletleri tükeniyor

09-10-18 18:43
26. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda Fenerbahçe ile Hatay Büyükşehir Belediyespor arasında oynanacak final karşılaşması öncesinde iki takımın antrenörleri ve oyuncuları basın toplantısında bir araya geldi.

Adana HiltonSA’da gerçekleştirilen basın toplantısına; Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Beşok ve Bahar Akgün, Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan ve TBF Kadın Ligleri Direktörü Murat Tümer’in yanı sıra Fenerbahçe Başantrenörü Valerie Garnier ile oyuncu Giorgia Sottana ve Hatay Büyükşehir Belediyespor Başantrenörü Aikaterini Chatzidaki ile takım kaptanı Courtney Lynne Paris katıldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan, “Cumhurbaşkanlığı Kupası yeni tasarımıyla ilk defa sahibini bulacak. Bir yarışma düzenledik ve yarışma sonunda seçilen dizayn bundan sonra her zaman Cumhurbaşkanlığı Kupamız olacak. Bu kupa da ilk defa sahibini bulacak. Maçın heyecanı Adana'ya ulaşmış. Bunu bilet satışlarından da görebiliyoruz. Çok az sayıda bilet kalmış. Yarın çok güzel bir maç olacağına inanıyorum.” dedi.

26. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda mücadele edecek Fenerbahçe ile Hatay Büyükşehir Belediyespor’un antrenör ve takım kaptanlarının görüşleri ise şu şekilde:

Valerie Garnier (Fenerbahçe)
“Türk Basketbolu açısından Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın ne kadar değerli bir kupa olduğunu biliyorum. Bu nedenle burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Umarım Hatay Büyükşehir Belediyesi ile iyi bir maç oynarız.”

Aikaterini Chatzidaki (Hatay Büyükşehir Belediyespor)
“Öncelikle federasyonumuza, valiliğimize ve belediyemize bu organizasyonlar için çok teşekkür ediyorum. Bu destek her zaman için kadın basketbolu için çok gerekli. Burada olmaktan dolayı da mutluyuz. Maçla ilgili olarak; takımımızın daha hazır olmadığını söyleyebilirim. Henüz sezon başındayız. Ama kazanmak için oyuncularımın karakterine çok güveniyorum. Kazanmak için her şeyi yapacaklardır. Hatay taraftarımızı mutlu etmek için elimizden geleni yapacağız.”

Giorgia Sottana (Fenerbahçe)
“Organizasyon için Türkiye Basketbol Federasyonu ve Adana’daki yetkililere çok teşekkür ediyorum. Hatay antrenörü Chatzidaki’nin söylediği gibi, aslında iki takım için de zor bir karşılaşma olacak. Çünkü iki takım da hazır değiller. Birkaç gün önce toplandılar ve çok fazla çalışma şansı bulamadılar. Ama yeni tasarımıyla kupa çok güzel olmuş ve kazanmak çok güzel olacaktır. Her yerde Fenerbahçe taraftarı olduğunu biliyorum. Yarın onları desteklemeye davet ediyorum.”

Courtney Lynne Paris (Hatay Büyükşehir Belediyespor)

"Türkiye için kupanın önemini çok iyi biliyoruz. Biz oyuncular bu maç için çok heyecanlıyız. Kendi açımdan da 10 yıl önce Türkiye’deki kariyerime Adana’da başlamıştım. Yeniden burada olmaktan mutluyum. Ayrıca Adana, Hatay’a çok yakın ve yarın taraftarlarımızın burada olacağına inanıyoruz. Buraya ben de bir hafta önce geldim. Tam hazır değiliz ama bu kupa sezonu güzelleştirecektir." 

Yorumlar Okunma: 1263