Telekom 3. çeyrekte kaybetti (Ece Ergez) - BasketFaul.com

Telekom 3. çeyrekte kaybetti (Ece Ergez)

10-10-18 21:54

İSTATİSTİK: 

7Days Eurocup, C grubu 2. haftasında Valencia, ikinci yarı yakaladığı ritmle üstünlüğü Türk Telekom'dan aldığı karşılaşmayı 72-67 kazandı. Grupta 2/2 yapan tek takım olurken Türk Telekom ise grupta henüz galibiyeti olmayan tek takım oldu. Valencia üçüncü çeyrekteki 24-11'lik skorla maçı çevirdi.

Karşılaşmaya iki ekip de iyi savunmayla başladı. Topu pota altına taşımada zorlanarak üç sayı çizgisinden hücuma yönelerek karşılıklı üçlükleri kaydettiler. Türk Telekom bu dakikalarda TJ Campbell'den skor anlamında iyi yararlanarak skoru 8-6 getirdi. İyi hücumun yanında pota altında da Kaya Peker'le de pota altındaki etkili savunmasıyla skor üretmekte zorlandı. Van Rossom ve Sastre ile kaydettiği üçlüklerin ardından skorda kitlenen Valencia boş dönmeye devam etti. 2 dakika kala Valencia, Tobey ile skordaki suskunluğunu bozdu. İlk çeyrek 17-10 Türk Telekom üstünlüğüyle geçildi. İlk çeyreği Valencia 0/8 iki sayı yüzdesiyle tamamladı.

Üç sayı çizgisinden yakaladığı ritmi ikinci çeyrekte de sürdüren Türk Telekom, farkı çift hanelere çıkardı (23-13). Valencia ise Will Thomas ile 8 dakika kala boyalı alandan ilk isabetini buldu. Kaya Peker'in kenarda olduğu dakikalarda Metin Türen, pota altını etkili savunmaya devam etti. Ancak çeyreğin ikinci bölümünde ritm bulmaya başlayan Valencia yakaladığı 9-2 seriyle Türk Telekom'a molayı aldırdı (27-30). Hücumun iki taraf içinde tıkandığı bu dakikaları Türk Telekom, Gabriel'in arka arkaya kaydettiği 8 sayısıyla geride bıraktı. İkinci çeyrek 38-31 Türk Telekom üstünlüğüyle geçildi. 

Türk Telekom'da TJ Campbell 13 sayı, Kenny Gabriel 11 sayı ile Valencia da ise Will Thomas 6 sayı, Van Rossom ve Dubljevic 5 sayıyla ilk yarının skorda öne çıkanları oldu. 

İlk yarıda Valencia top çalmada 4-0 üstünlük elde etti, sadece 1 top kaybı yaptı (Türk Telekom 7)

Üçüncü çeyreğe yakaladığı ritmi devam ettirerek iyi başlayan Valencia, hücumdaki en etkili oyuncularından olan Matt Thomas'ın arka arkaya kaydettiği sayılarıyla 8 dakika kala skora dengeyi getirdi (38-38). Molaya giden Türk Telekom, moladan da sayıyla dönemeyince skorda geri düşmekten kurtulamadı. Valencia toplamda yakaladığı 17-2 seriyle 07:30 dakika kala karşılaşmada uzun bir aranın ardından öne geçti. Türk Telekom bu çeyrekteki ilk basketini Ender Arslan'la 4 dakika sonra kaydedebildi. Kalan dakikaların karşılıklı basketlerle dengede geçtiği üçüncü çeyreği Valencia 55-49 önde tamamladı.

Son çeyreğe kadar hiç hücum ribaundu toplayamayan Türk Telekom, bitime 9 dakika kala Ender Arslan'la ilk hücum ribaundunu aldı. Bu çeyreğe Stimac ile Türk Telekom hücumda iyi başlasa da Dubljevic ve Will Thomas ikilisiyle pota altı savunmasını geçen Valencia, skor üstünlüğünü elinde tutmaya devam etti. Kalan bölümde de rakibine geçit vermeyen Valencia karşılaşmayı 72-67 kazandı.

Karşılaşmayı Valencia'da Will Thomas 16 sayı, Matt Thomas 13 ve Dubljevic 12 sayı ile tamamlarken Türk Telekom da ise Landesberg 16 sayı, Gabriel 15 sayı, TJ Campbell 13 sayı kaydetti.
 

Yorumlar Okunma: 2114