Daçka, son şampiyona farklı mağlup - BasketFaul.com

Daçka, son şampiyona farklı mağlup

11-10-18 23:53

İSTATİSTİK

Euroleague ilk haftasında son Eurocup şampiyonu Darüşşafaka Tekfen  ve Euroleague şampiyonu Real Madrid'in karşı karşıya geldiği karşılaşmayı 109-93 Real Madrid kazandı.

Karşılaşmaya boyalı alandan etkili başlayan son şampiyon Real Madrid, skoru 11-2 getirdi. Hücumdaki tutukluğu McCallum ile atlatan Daçka, yakaladığı iyi yüzdeyle farkı eritmeye başladı. Ancak üç sayı çizgisinden de bu dakikalarda çok etkili olan Real Madrid farkı tekrar açtı ve ilk çeyreği 25-18 önde tamamladı.

Campazzo'dan ikinci çeyrekte hücumda önemli katkılar alan Real Madrid, farkı çift hanede tutmaya devam etti. Arka arkaya şanssız basketler yiyen Daçka, bu dakikalarda sadece McCallum'un ortaya koyduğu hücum performansıyla farkı eritmeye çalışsa da yeterli olamadı. Farkın açılmasının da etkisiyle sahada daha rahat hücum eden Real Madrid'in aksine Daçka, topa hakim olmakta zorlandı. Savunması da bu dakikalarda düşen temsilcimiz karşısında Real Madrid tüm ribaundları toplayan taraf oldu. Kalan dakikalarda da farklı üstünlüğü koruyan Real Madrid ikinci çeyreği 53-38 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe Real Madrid, üç sayı çizgisinden yüzdeli başladı.Topa baskı yapamayan Daçka, savunmasını da iyileştiremeyince kolay basketler yemekten kurtulamadı.Farklı üstünlüğü elinde tutmaya devam eden ev sahibi ekip Real Madrid, maçın tüm hakimiyetini eline aldı. Son bölümün karşılıklı basketlerle geçtiği üçüncü çeyreği Real Madrid 91-69 önde tamamladı.

Son çeyreğe Daçka, boyalı alandan iyi başladı. Ancak Carroll ile cevap vermekte gecikmeyen Real Madrid, rakibine geçit vermedi. Karşılıklı basketlerle düşük tempoda geçen son çeyreğin sonunda Real Madrid, Daçka'yı 109-93 mağlup ederek Euroleague galibiyetle başladı.

Real Madrid'de Randolph 16 sayı, Carroll 14 sayı (4/4 iki sayı), Llull ve Taylor ise 13'er sayıyla karşılaşmayı tamamladı. Daçka da ise McCallum 18 sayı, Kidd ve Peiners 12'ser sayı, Emircan Koşut ise 10 sayıyla karşılaşmayı tamamladı.
 
 
 

Yorumlar Okunma: 1851