Ormanspor 2. yarıda toparlandı (Barış'tan 24 sayı) - BasketFaul.com

Ormanspor 2. yarıda toparlandı (Barış'tan 24 sayı)

12-10-18 17:45

İSTATİSTİK: 

TBL ilk haftasında TB2L şampiyonunu konuk eden Ormanspor, karşılaşmadan 94-79 galip ayrıldı. Ormanspor ilk yarısı dengede geçen maçta Barış Erlim'in 6 üçlük isabetiyle kontrolü eline geçirdi.

Karşılaşma karşılıklı basketlerle dengede başladı. Ormanspor, Rizvic ve Caner ikilisiyle pota altında rakibine göz açtırmadı. Savunmada bu dakikalarda Final, zorluk yaşasa da hücumda etkili görüntü çizdi. Oğulcan'ın boyalı alana taşıdığı topları Alparslan ve Umur ile sayıya çeviren konuk ekip üstünlüğü eline aldı. Son bölümde 8-0 seriyle farkı açan Final, ilk çeyreği 24-18 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe üç sayı çizgisinden etkili başlayan Ormanspor, farkı eriterek skora dengeyi getirdi (29-29). Boyalı alanda iki ekip de bulduğu kolay basketlerle skoru dengede tutmaya devam ettiler. Özellikle pota altı savunmasında zorlanmaya devam eden Final, hücumda arayışlarını sürdürdü. Son bölümde bulduğu arka arkaya üçlüklerle üstünlüğü ele alan Final, ikinci çeyreği 47-45 önde tamamladı.

Final'de Dunn 17 sayıyla, Ormanspor da ise Rizvic ve Graves 10'ar sayıyla ilk yarı sonunda çift hanelere çıkan oyuncular oldu.

Eli sıcak olan Barış, üçüncü çeyreğe arka arkaya basketlerle başlayarak Ormanspor'a müthiş bir ivme kazandırdı. Savunmada yaşadığı zorluğu bu dakikalarda hücumda da yaşamaya başlayan Final, arka arkaya boş dönerek skorun gerisinde kalmaya devam etti. Çeyreğin ikinci bölümünde Dunn ve Oğulcan ikilisinden kritik skor katkıları alan Final, farkın çift hanelere çıkmasını önlemeye çalıştı. Ancak hücumda iyi bir ritm yakalayan Ormanspor, farkı çift hanelerde tutmaya devam etti. Üçüncü çeyrek 76-66 Ormanspor önde tamamladı.

Son çeyrek farkın da etkisiyle sahada daha oyun sergileyen Ormanspor, arka arkaya kolay basketleri kaydetti. Panik butonuna basan Final, yaptığı yanlış ve hızlı tercihlerle oyuna ortak olmayı başaramadı. Karşılaşmayı çeyreği baştan sona önde tamamlayan Ormanspor, 94-79 kazandı.

Ormanspor'da Barış Erlim 24 sayı, Rizvic 18 sayı 11 ribaund, Graves 16 sayı ve Caner Ercan 12 sayıyla karşılaşmayı tamamlayarak galibiyette etkili rol oynadı.

Finalspor da ise Dunn 22 sayı, Alparslan Uruk 10 sayı ve Muhammd Faik Altınkalem 9 sayıyla karşılaşmada öne çıkan isimler oldular. 

Yorumlar Okunma: 1969