Obradovic: Bobby muhteşem oynadı - BasketFaul.com

Obradovic: Bobby muhteşem oynadı

17-10-18 23:03
EuroLeague 2. hafta mücadelesinde Ülker Sports Arena'da Khimki Moskova'yı 93-85'lik skorla mağlup eden Fenerbahçe'de koç Zeljko Obradovic, karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

“Öncelikle oyuncularımı galibiyet ve güzel oyunlarından ötürü tebrik ediyorum. Khimki'yi de tebrik ediyorum çok güzel bir basketbol oynadılar, genel olarak çok güzel bir maçtı. Çok fazla üçlük kullanmayı seven bir takım. Ortalama 34 üç sayılık atış atıyorlar, biz de savunmada onları engellemeye çalıştık. Maç boyunca gerekli agresif savunmayı yaptığımızı düşünmüyorum, çok kolay atışlara izin verdik.

Üçüncü çeyrekte çok iyi oynadık. Bir kez daha oyuncularımı tebrik ediyorum, taraftarımıza atmosfer için teşekkür ederim. Dediğim gibi bu sadece başlangıç.

Dixon karakteri olan bir oyuncu, kendi kalitesinin farkında. Sahaya çıktığında da çok kararlı oynuyor. Daha hazır olmalı maçın her alanında, bugün çok önemli bir anda muhteşem bir iş çıkardı. İyi kararları vardı, iyi olmayan kararları vardı, bunlar maçın parçası. Ama az önce oyunculara da söyledim, 13 maçımız var önümüzde ve 10'u deplasmanda oynanacak. Böyle bir programda herkesin takıma destek olması için hazır olması gerekiyor. Herkesin zamanı gelecek. Yarın çok erkenden Litvanya'ya giderek başlıyoruz, dediğim gibi çoğu maçımız dışarıda. Takımın hem vücut hem de akıl olarak taze kalmasını sağlamamız gerekiyor, her sene olduğu gibi yolumuza devam edeceğiz.” 

Yorumlar Okunma: 1903