Ene: Geri adım atmayan gençler başarılı olacak - BasketFaul.com

Ene: Geri adım atmayan gençler başarılı olacak

28-10-18 14:01
Galatasaray galibiyetini değerlendiren TOFAŞ Başantrenörü Orhun Ene, “Evimizde Türk oyuncularımızın çok büyük katkısı var. Aynı katkıyı deplasmanda ve Eurocup maçlarımızda da bekliyoruz” dedi.

Maça kötü başladıklarını belirten deneyimli çalıştırıcı, “İlk periyodda ve üçüncü periyodda iyi bir performans sergileyemedik. Diğer periyodlarda da bunu telafi edebilmek için çok enerji harcadık. Bizim daha gidecek yolumuz var. Özellikle iç sahada Türk oyuncularımızın çok büyük katkı alıyoruz. Burada oynadıkları gibi deplasmanda da aynı enerjiyi ve eforu görmek istiyoruz. Çünkü takım içinde çok önemli rollerdeler. Üç sene öncesinde nasıl Yiğit bizim için skor atması gereken bir oyuncuysa şimdi de öyle. Hiçbir zaman görev adamı gibi kullanmadık onları, Muhsin’i de öyle. Bu kadar sene yatırım yaptığımız oyuncular. Türkiye liginde de bence bir boşluk var. Özellikle özgüveni olan gelen genç oyuncular konusunda. Amacı olan, kötü günden sonra da çalışıp mücadele etmeye hazır olan, geri adım atmayan oyuncular başarılı olacaklar. Bizim bu arkadaşlar bunu gösteriyor ama bir standardı da yakalamamız gerekiyor. Oynadıkları bu oyunu deplasmanda da Eurocup’ta da bekliyorum. Çünkü takım olarak buna ihtiyacımız var. Biz onları yabancı oyuncuları dinlendirmek için değil, üretsinler diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Aldıkları galibiyette kendi yetiştirdikleri oyuncuların önemli rol oynadığını ifade eden Orhun Ene, “Muhsin istediğimiz gibi perdeleme yaptı. İstediğimiz gibi devrildi. İstediğimiz gibi içeride enerji koydu. Onun için bence gidişatı değiştiren oyunculardan biri oydu. İkinci olarak da sonradan oyuna giren, cesur oynayan Yiğit’i söyleyebiliriz. Ne olursa olsun Galatasaray iyi bir takım. Yetenekli bir takım. Belki tecrübesizler ama dikkat etmediğiniz günde çok tehlikeli olabilirler. Önemli bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum. Seyircimize de çok teşekkür etmek istiyorum. Onları da mutlu ettiğimizi düşünüyorum. Aldığımız galibiyetin bir hikayesi var. Bu hikayede kendi yetiştirdiğimiz oyuncular bugün bize önemli bir maçı kazandırabilecek düzeye geldiler. Şimdi önümüzde çok önemli Cedevita Zagreb maçımız var. Aynı atmosferi ortaya koyup, onlara tekrardan güzel bir galibiyet yaşatmak istiyoruz” dedi. 

Yorumlar Okunma: 771