Karadağ: İşine sahip çıkmayan kendi yolunu çizer - BasketFaul.com

Karadağ: İşine sahip çıkmayan kendi yolunu çizer

29-10-18 12:19
FATİH ŞEKER
TBL’de evinde Finalspor’u 88-78 yenerek 2. galibiyetini alan Selçuklu Basketbol’da koç Cengiz Karadağ, maç sonunda sert açıklamalar yaptı.
 
İşte Karadağ’ın açıklamaları:
“Maçın kırılma anı ikinci periyottu. 14 sayı öne geçmişken yapmış olduğumuz top kayıpları ve verdiğimiz hücum ribaundları ile soyunma odasına farklı skorla girecekken sadece 7 sayılık avantaj ile gittik. İlk yarıda yediğimiz 42 sayı çok fazla. Tecrübeli bir takımız, maçı koparıp son 20 dakikayı daha keyifli oynamamız gerekiyordu. Bazen bu sayıyı yerken maçı kazanamazsın. Rakibe bu enerjiyi biz verdik, bu enerji ile 3. çeyreği de oynadılar ve maça ortak oldular. Aklımız genelde hem hücumdaydı. Son çeyrekte potaya iyi gitmemiz ve ekstra hücum ribaundları ile galip geldik. Geçen haftaki ağır yenilgiden ötürü bu galibiyet çok değerli. 
 
TAKIMIN İLERLEYİŞİ DURAKSADI
Yaşanan süreçlerle takımın ilerleyişi duraksadı. Ancak bu kesinlikle bu takım için bahane olmamalı. Özellikle mental anlamda oyuncuların kendilerini daha fazla işin içine sokması gerekiyor. Bu işler sezon başından başlar, konsantrasyon ve mental hazırlık için. Zamana ihtiyaç yok çünkü zamanın içindeyiz. Kimse bu bahaneye sığınmamalı. Bir hedef ve bir amaç için kuruldu bu takım. Hedefe ulaşmak için iyi çalışmak gerekiyor. Çalışmak için de konsantrasyonu yüksek tutmak gerekiyor. İşimizi daha iyi yapmalıyız, daha iyi mücadele etmeliyiz, daha fazla paylaşımda bulunmalıyız. Bunları yapmak zorundayız. Galip gelirken de eksiklerimizi ve hatalarımızı iyi görmeliyiz yoksa günü kurtarmış oluruz. Hedefimiz daha ilerisi olması lazım. İşimize her açıdan sımsıkı sarılmalıyız.
 
HERKES İŞİNİ YAPMAK ZORUNDA

Yerli ve yabancı ayrımı yapmam. Ben oyuncularımın daha iyi işler yapmalarını bekliyorum, bunu yapacaklarına da inanıyorum. Bireysel performanslar dalgalanabilir. Süreklilik esastır.  Önemli olan takımın başarısı. Hepsi çok tecrübeli oyuncular, herkes kendi özeleştirisini yapacaktır. İşe sahip çıkan devam eder, çıkmayan ise kendi yolunu çizer. Buna ben de dahilim. Ben de profesyonel olarak işimi iyi yapmıyorsam ya da yaptırtamıyorsam buna dahilim. Herkes işini yapmak zorunda. Hedefe varmak ve ilerlemek istiyorsak bunları yapmalıyız.” 

Yorumlar Okunma: 2228