Erick Green: Fenerbahçe taraftarının tezahüratı bacaklarımı titretmişti - BasketFaul.com

Erick Green: Fenerbahçe taraftarının tezahüratı bacaklarımı titretmişti

30-10-18 13:33
Turkish Airlines EuroLeague temsilcilerimizden Fenerbahçe‘nin geçtiğimiz günlerde kadrosuna kattığı Erick Green, FB TV’de ‘Günün Röportajı’ programının konuğu oldu.

Erick Green’in açıklamalarının satır başları şu şekilde:

* Sosyal medyada çok güzel bir karşılama oldu. İstanbul’da beni ilk karşılayan trafik oldu, o çok hoş bir karşılaşma olmadı ama takım arkadaşlarım ve teknik ekip beni çok iyi karşıladı.

* Fenerbahçe taraftarlarından inanılmaz mesajlar aldım. Herkes beni güzel kollarıyla kucakladı. Resmi açıklamanın ardından çok daha fazla mesaj aldım.

* California ve Miami’de kısa bir tatil yaptıktan sonra tüm yaz çalıştım. NBA’den Victor Oladipo ve birkaç arkadaşımla birlikte çalışmalar yaptım o nedenle yeni sezona hazırım.

* Zeljko Obradovic ile çalışacak olmak inanılmaz bir duygu. Ondan öğrenebileceğim çok şey var. Avrupa’nın en başarılı koçu ve son dört sezonda da Final Four’a kalıyor. Brad Wanamaker’la konuşma şansı buldum ve hakkında çok olumlu şeyler söyledi.

* Joffrey Lauvergne ile daha önce Denver Nuggets’ta birlikte çalıştık. Takıma geleceğimi duyunca kendisi de çok sevindi.

* Fenerbahçe taraftarlarının yarattığı atmosfer inanılmazdı. Olympiacos’la Final Four’a geldiğimizde son periyotta öyle çok bağırdılar ki ayağımın altında yerin titrediğini hissettim. Onların karşısına çıkmak için sabırsızlanıyorum.

* Takımda kiminle konuştuysam koçun savunmaya ne kadar önem verdiğini söyledi. O nedenle ben de o noktaya daha fazla odaklanacağım. Sonrasında da hücum kendiliğinden gelecektir.

* EuroLeague tecrübem olduğu için takıma daha hızlı adapte olacağımı düşünüyorum. Yalnızca koçun sistemine adapte olmak biraz zaman alabilir. EuroLeague’e döndüğüm için çok mutluyum, Final Four’a geri dönmek için elimden geleni yapmaya hazırım.

“Bence NBA ile Avrupa’nın en büyük farkı NBA’de 82 maç oynanması ve dolayısıyla alınacak mağlubiyetin çok önemli olması. Avrupa’da her maçın değeri farklı ve alınacak mağlubiyet takvimdeki yerine göre çok daha acı verici hale gelebiliyor.”

“Fenerbahçe’deki hedefim şampiyonluklar kazanmak. Olympiacos’tayken kupayı elimizden aldınız, bu biraz canımı acıttı ama hedefim kazanmak ve kazanmak için elimden geleni yapmak.”

“Beni çok iyi karşıladığınız için teşekkür ederim. Kalbimin son noktasına kadar sizler için mücadele edeceğim ve kupalar kazanmaya çalışacağım. 

Yorumlar Okunma: 3316