Çalakalem-6 (Necip Kapanlı) - BasketFaul.com

Çalakalem-6 (Necip Kapanlı)

07-11-18 13:22
* Günlerdir Galatasaray-Fenerbahçe futbol maçında yaşanan büyük olaylar gündemi işgal ediyor. İki taraf da karşı tarafı ağır dille suçluyor. Şunu deseler anlayabilirim: Biz kötüydük ama onlar bizden daha kötüydü. Biri Galatasaray, diğeri Fenerbahçe... İki büyük kulüp... Onların arasındaki gerilim sokaktaki milyonları etkiliyor, hatta diğer branşlara da sıçrıyor. Geçmişte kürekte, basketbolda, voleyboldaki olayların kaynağı futbol olmuştur. Saha içindekilerin kontrollerini kaybetmiş olmaları yorgunluklarla, stres altındayken vücudun salgıladığı hormonların adrenalini artırmasıyla açıklanabilir ama olaydan bir gün sonra sakin kafayla düşünmesi gereken takım elbiselilerin özellikle fanatik taraftarlarına şirin gözükmek için yayınladıkları bildirileri onaylamak mümkün değil. 
* Zeljko Obradovic, Anadolu Efes maçından sonra basın toplantısında üstü kapalı eleştiri yaptı: "Bize kimse yabancı kuralını sormadı." Bu kuralın amacı daha iyi Türk basketbolcusu ve daha iyi milli takım. Obradovic'in antrenörlüğü 100 üzerinden 100... Bunun tartışılacak tarafı yok ama bugüne kadar Türk oyuncusuna destek vermemiş Obradovic'e federasyon yabancı kuralını niye sormalıydı ki? Zaten bu konuda basketbolumuza ışık tutacak önerileri varsa, kimsenin sormasına ihtiyaç duymadan çıkar, anlatırdı.
* Beşiktaş'ta yabancılara tam olmasa da ödeme yapılırken yerlilere 3 aydır "Siz bizdensiniz" denildi. Sonunda olan oldu ve yabancıların da desteğiyle antrenman boykot edildi. Ardından Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın demecini hayretler içinde okuduk: "Bir gecikme varsa kısa sürede tamamlarız." Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nde elbette futbol en ağırlıklı branş ama başkan basketbolda yerlilere tek kuruş ödenmediğini bilmek durumunda değil mi? Hayret ettik.

* Türk Telekom, TED Ankara Kolejliler'in istikrarlı şekilde her yıl küme düşmesiyle Başkent'in BSL'deki tek takımı oldu... Daha doğrusu BSL'ye dönüş yaptı... Sezona iyi başlamasa da Eurocup'ta son 3 maçını kazanarak gruptan çıkma yolunda iyi konuma geldi. Oyuncuların vücut dili, birbirleriyle kenetlendiklerini gösteriyor. Landesberg form tuttu, Kaya Peker ikinci baharını yaşıyor, Reggie Redding sakatlık sonrası kalitesini göstermeye başladı. Koç Burak Gören iki maçtır Ankara seyircisine sesleniyor, sitem ediyor. Gerçekten de Türk Telekom daha fazla taraftar desteğini hak ediyor. 

Yorumlar Okunma: 2520