Eksik İBB fark yedi - BasketFaul.com

Eksik İBB fark yedi

07-11-18 20:37

İSTATİSTİK: 

İBB evinde oynadığı mücadelede Hollanda temsilcisi Donar Groningen'e 85-47 yenildi. Temsilcimiz 9 kişilik rotasyon kullanırken Kulig ve Holloway sahaya çıksa da forma giymedi. Yabancı oyunculardan sadece Minchev oynarken Semih Erden oynadığı sürelerde bu seviyenin çok üstünde olduğunu gösterdi. 

İBB karşılaşmaya iyi başladı. Semih'i hücumda kullanan temsilcimiz rakibe de kolay sayı imkanı tanımadı. Dar bir rotasyonla oynayan İBB çeyreğin devamında oyunda üstünlüğünü yitirse de skor dengede gitti. İlk çeyrek 15-15 sonuçlandı.

İkinci çeyreğe daha iyi başlayan taraf yabancılarının da katkısıyla Groningen oldu. İki tarafın da bol bol top kaybı yaptığı çeyreğin ilk kısmında Groningen skor üstünlüğünü de yavaş yavaş eline aldı. Semih'in oyuna girdiği bölümde temsilcimiz skoru yeniden dengeye getirse de çeyrek sonunu iyi oynayan Groningen ilk devreyi 33-26 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe dengede girildi. Topu Semih üzerinden dağıtma planıyla yola çıkan temsilcimiz boş atışları değerlendiremezken Groningen'in isabetleriyle fark çift hanelere çıktı. 25. dakika Groningen'in 44-35 üstünlüğü ile geçildi. Çeyreğin ikinci kısmında hücumda temposunu yitiren Groningen savunmada biraz sertleşince farkı arttırdı. 12-2'lik seriyle biten son bölümün ardından son çeyreğe 56-37 skoruyla girildi. 
 
Son çeyreğe çok üstün başlayan Groningen, yorulan temsilcimize karşı farkı giderek açtı. Karşılaşmadan Groningen 85-47 galip ayrıldı.

Yorumlar Okunma: 1470