TOFAŞ 20 sayıdan öne geçti, uzatmada kaybetti - BasketFaul.com

TOFAŞ 20 sayıdan öne geçti, uzatmada kaybetti

07-11-18 22:16

İSTATİSTİK: 

Tofaş evinde oynadığı mücadelede Alba Berlin'e uzatmalar sonucunda 106-101 yenildi. Temsilcimiz karşılaşmanın ilk devresini 20 sayı farkla geride kapatsa da ikinci yarıda inanılmaz bir geri dönüşe imza attı. Son anlarda rakibin iki üçlüğüne engel olamayınca maç uzatmaya gitti. Uzatmalarda daha iyi oynayan Alba Berlin önemli bir galibiyet ile evine döndü.

Karşılaşma son derece dengede başladı. İlk 3 dakika 6-6 geçildi. Bu dakikadan sonra 6-0'lık Tofaş serisi ile üstünlük temsilcimize geçti. 7. dakika 17-14 üstünlüğümüzle geçilse de bu dakikadan sonra gelen 10-0'lık Alba serisiyle ilk çeyrek 24-17 Alman temsilcisi lehine sonuçlandı.

İkinci çeyreğe de özellikle savunmada çok kötü başladık. Rakibi neredeyse hiç durduramayınca fark çift hanelere çıktı. Alba'nın üst üste üçlükleri can sıkarken 17. dakikada fark 18'e geldi. Temsilcimiz savunmasını sürekli değişitirp baskı ve alan savunması denese de ilk devre rakibi hiçbir şekilde durduramadı. İlk yarı sonunda 52-32 ile 20 sayılık Alba Berlin üstünlüğü bulunuyordu.

İkinci yarıya fırtına gibi başladık. Savunmada çok sert olan temsilcimiz hücumda da kolay atışları isabete çevirmeyi başardı. İlk 5 dakikada gelen 13-2'lik seri ile fark tek hanelere indi. Hermannson hariç sayı üretemeyen rakibimize karşı 27. dakikada farkı 3 sayıya kadar indirdik. Çeyreğin sonu dengede geçerken son çeyreğe 68-64 Alba Berlin üstünlüğü ile gidildi.

Son çeyreğe Giedratis'in iki isabetiyle girilse de çabuk toparlanan temsilcimiz Mejia ile direnç koydu. Maçın en skorer ismi de olacak olan Mejia üst üste isabetlerle skoru 33. dakikada 74-74 ile eşitledi. Üst üste serbest atışlarla üretimi sağlayan temsilcimiz 20 sayı geriye düştüğü mücadelede 4 sayı farkla öne geçti. Bu bölümde Giffey ve Peno ile etkili olan Alba Berlin yeniden skorda öne geçti. Önce Berkan'ın üçlüğü ardından Garrett'ın isabetiyle temsilcimiz 1 dakika kala skoru 90-86'ya getirdi. Giedratis'in üçlüğüne Kadji ile karşılık verdik. Giedratis bir üçlük daha yollayınca skor 92-92'ye geldi. 21 saniye kala takımımız mola alırken karşı sahaya gitmeyi tercih etti ve yeni kural gereği rakibe pozisyon şansı doğmuş oldu. Garrett ve Kadji takımımız adına son iki pozisyonu değerlendiremeyince maç 92-92 uzatmaya gitti. 
 
Uzatmalarda ilk üç sayı Kadji'den gelse de Peno ile çok etkili olan Alba Berlin üstünlüğü yeniden eline aldı. Peno iki çok zor atışı isabete çevirirken Thieman'ın serbest atışlarıyla fark 4'e çıktı. Weems iki serbest atış isabeti bulsa da Alba serbest atışlarla farkı 6 sayıya çıkardı. Kalan sürede temsilcimiz farkı kapatamayınca karşılaşma Alba Berlin'in 106-101 galibiyetiyle sona erdi.
 
Alba Berlin'in 18 hücum ribaundu aldığı maçta Sammy Mejia 28, Diante Garrett 27, Kyle Weems 17 sayı attı.
 

Yorumlar Okunma: 1420