Mersin, Enisey'e mağlup oldu - BasketFaul.com

Mersin, Enisey'e mağlup oldu

08-11-18 16:56

İSTATİSTİK

Eurocup Women D Grubu 3. haftasında Enisey'e konuk olan temsilcimiz Mersin BŞB, karşılaşmadan 84-99 mağlubiyetle ayrıldı. Bu sonuçla Enisey 2. galibiyetini elde ederken, Mersin de 2. mağlubiyetini aldı

Karşılaşaya iyi başlayan Mersin BŞB farkı 6'ya çıkardı. Ama boyalı alanda rakibini durduramadı ve Enisey kısa sürede farkı eriterek öne geçti. İlk periyot 28-25 Enisey üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci periyor skor anlamında daha durgun başladı. İki ekip de kaydettiği ekstra üçlüklerle maçın içinde kaldılar. Kalan bölümde daha dengeli hücum eden Enisey, arka arkaya kaydettiği sayılarla farkı tekrar açtı. İkinci periyot 54-47 Enisey üstünlüğüyle tamamlandı.

Üçüncü periyoda Mersin'de Ashley Walker etkili başlasa da Enisey, rakibine geçt vermedi. Farkı çift hanelere kadar çıkan Enisey, periyodu 80-63 önde tamamladı.

Son periyotta oyunun tüm hakimiyetini eline alarak farkı daha da açan Enisey, karşılaşmayı 99-84 kazanarak 2. galibiyetini aldı.
Enisey'de Stephanie Mavunga 32 sayı, 23 ribaundla müthiş bir oyun çıkararak galibiyetin en büyük mimarı oldu. Mersin de ise Sasa Cado 26 sayı, Ashley Walker 19 sayı, 11 ribaund, Asena Yalçın 16 sayı ve Tiffany Mitchell 15 sayıyla öne çıktılar.

Yorumlar Okunma: 792