Beşiktaşlı kadınların 100'ü güldü - BasketFaul.com

Beşiktaşlı kadınların 100'ü güldü

08-11-18 20:34
Kadınlar Eurocup'ta ilk iki maçını kaybeden lider Wisla Can Pack'ı 100-71 yendi ve rakibine ilk yenilgisini tattırırken şansını da sürdürmüş oldu.

Avrupa’da devam için deneyimli Polonya temsilcisi Wisla Krakow karşısına çıkan Besiktaş maçın başından itibaren işi sıkı tuttu. Hücumda topu cok iyi paylaşan siyah beyazlılarda Kelsey Mitchell ve Bahar Çağlar ilk periyotta skor yükünü üstlendi. Potasını çok iyi savunan Besiktaş rakibe sadece 11 sayı şansı vererek ilk ceyreği 25-11 önde kapattı.

Rakibin iki Amerikalısı Mercedes Russell ve Jordin Canada’nin ödemelerini alamamaları nedeniyle oynamayınca Beşiktaş rakibinin direncini daha rahat kırdı. İkinci periyotta 7 oyuncusuyla skor bulan Beşiktaş’ta en güzel anlar genç Melek Uzunoğlu’nun müthiş bir özgüvenle çembere yönelmesi ve bulduğu 5 sayı idi. Devre 54-35 sonuçlandı.

Beşiktaş 3. çeyrekte de hız kesmedi. Kelsey Mitchell bu kez görevdeş bir anlayışla takımını yukarı taşıdı. Akhator , Bahar Çağlar ve Mircheva kaliteli basketlere imza attılar. Kübra Siyahdemir sadece bir şut opsiyonu oyuncusu olmadığını gösteren penetreler yaptı. Esra Erden Atacan krema tadında iki üçlük soktu. Bu yüksek kalitede 3. çeyrek adeta bir maç skoru gibi 82-52 Beşiktaş lehine sonuçlandı. 

Son periyotta Coach Aziz Akkaya gençlerine daha çok süre verdi. Hilal Bayraktar, Elif Bayram, Melek Uzunoğlu ve hatta Egesu Kurtyemez sahne aldılar ve tempo düşmedi. Epoupa da “yavaş yavaş geliyorum” sinyali verince Beşiktaş "DALYA" dedi ve maçı 100-71 kazandı.

Evelyn Akhator 10 sayı, 8 ribaund, Bahar Çağlar 10 sayı, 6 ribaund, 3 asist, Kelsey Mitchell 26 sayı (4/9 üçlük), 4 asist, Kübra Siyahdemir 14 sayı (4/5 üçlük), 2 ribaund, 3 asist, Viktoria Mircheva 10 sayı, 5 ribaund, 2 asistle oynadı.

 

Basketfaul'un notu: Wisla Can Pack'ın iki yabancısı ödemelerin yapılmaması nedeniyle maça çıkmamış. Oysa Beşiktaş kadın takımının ödemeleri büyük olasılıkla Polonya ekibinden de geride. Acaba onlar da mı erkekler gibi boykot yapsalar, paralarını almak için???

Yorumlar Okunma: 1400