Darüşşafaka, Bayern'i seyretti - BasketFaul.com

Darüşşafaka, Bayern'i seyretti

08-11-18 23:47

İSTATİSTİK

THY Euroleague 6. haftasında Bayern Munich'e konuk olan Darüşşafaka, karşılaşmadan 116-70 mağlubiyetle ayrıldı. Bu sonuçla Bayern 3. galbiyetini alırken, Darüşşafaka ise arka arkaya 4. toplamda ise 5. mağlubiyetini almış oldu.

Arka arkaya basketlerle karşılaşmaya formda başlayan Bayern'e temsilcimiz Darüşşafaka, üç sayılık basketlerle karşılık verdi. Pota altında rakibinin üzerine giderek kolay basketlere kaydeden Bayern üstünlüğü korumasını bildi. Darüşşafaka ise son bölümde Berk Demir'le reaksiyon gösterse de farkı eritemedi ve ilk çeyreği 17-21 geride tamamladı.
 
Üçlüklerle ikinci çeyreğe etkili başlayan Bayern farkı çift hanelere çıkardı (27-17). İlk 2.5 dakika skor üretemeyen Darüşşafaka'nın ilk sayıları Peiners'den geldi. Ekstra üçlüklerle farkı daha da açan Bayern ikinci çeyreği 54-35 farklı üstünlükle tamamladı.

Üçüncü çeyrekte farkın da etkisiyle sahada kendinden daha emin oynayan Bayern farkı açmaya da devam etti. Oyundan düşen Darüşşafaka ise zorlama atışlara yöneldi. Üçüncü çeyrek 87-50 Bayern farklı üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyrek toparlanmak istese de farkın fazla olmasıyla rakibine yaklaşamayan Darüşşafaka, skorun gerisinde kalmaya devam etti. Karşılamayı başından sonuna kadar önde götüren Bayern, 116-70 farkla kazanarak 3. galibiyetini aldı.

Bayern'de Devin Booker 18 sayı, Petteri Koponen ve Nihad Dedovic 16 sayı, Maodo Lo 13 sayıyla galibiyette etkili rol oynadılar. Temsilcimiz Darüşşafaka da ise Jeremy Evans 20 sayı, 8 ribaund ve Markel Brown 10 sayıyla öne çıktılar. 

Yorumlar Okunma: 1559