Kıran kırana maç Mamak'ın - BasketFaul.com

Kıran kırana maç Mamak'ın

24-11-18 17:18

İSTATİSTİK: 

TBL 7. haftasında Petkim Spor'u konuk eden Mamak Belediyesi, kıran kıran geçen  karşılaşmayı 78-72 kazanarak 4. galibiyetini elde etti. Petkim'in ise iki galibiyeti bulunuyor. 

Karşılaşmaya iki ekip de tempolu ve istekli bir şekilde başladılar.Klassen'le boyalı alanda etkili olan Petkim, rakibi karşısında bu dakikalarda öne geçen taraf oldu. Ancak pota altında arka arkaya topladığı bütün ribaundları sayıyla tamamlayamayınca rakibinin yaklaşmasını önleyemedi. Bu dakikalarda dışarıdan daha etkili olan Mamak Belediyesi, skora dengeyi getirdi. Avantajı kullanamayan Petkim ise Doğukan Şanlı'nın ikili oyunlarından kaydettiği sayılarla yakın takibi sürdürdü. Ancak pota altında son bölümde rakibine adeta göz açtırtmayan Mamak, farkı çift hanelere kadar çıkardı. İlk çeyrek 26-14 Mamak Belediyesi üstünlüğüyle tamamlandı.

Petkim ikinci çeyreğe savunma ve hücumda daha etkili başlayan taraf oldu. Rakibine iyi baskı yapan Petkim, çaldığı kritik topları bitirerek skorda yakın takibi sürdürdü. Bu iyi çıkış karşısında molaya giden Mamak, moladan topa baskıyı attırarak geri dönse de skorda istediği ritmi bulamadı. Skordaki suskunluğu ise oyuna girer girmez üçlüğü kaydeden Utku Yücedağ bozdu. İyi mücadelesini sürdüren Petkim ise savunma ve hücumdaki düşüş sebebiyle skorda istediğini elde edemedi. Ancak son bölümde Utku Saraoloğlu ve Ogün Sevinç'le iyi bir ritm yakalayan Petkim, mücadelesini skora da yansıtmayı başardı. İkinci çeyrek 38-36 Mamak Belediyesi üstünlüğünde tamamlandı. 

Üçüncü çeyrekte de üç sayı çizgisinden yüzdeli oyununu sürdüren Mamak, arka arkaya üçlüklerle farkı kısa sürede tekrar açtı. Ancak bu sefer cevap vermekte zorlanmayan Petkim, farkı eriterek 04:30 dakika kala öne geçti (47-46). Karşılıklı boş atışlarla geçen bu dakikalarda Petkim skor üstünlüğünü elinde tuttu. Son bölümün daha da heyecanlı geçmeye başladığı karşılaşmada karşılıklı basketlerle üstünlük el değiştirmeye devam etti. Üçüncü çeyrek 55-55 eşitlikle geçildi.

Son çeyrekte dışarıdan hücum etmeyi tercih eden Mamak, arka arkaya hepsinden boş döndü. Bu sefer avantajı kaçırmayan Petkim, farkı 5'e çıkardı (60-55). Erkan Yılmaz'ın mücadelesini sahaya koyduğu bu dakikalarda Mamak farkı 2'ye çekerek rakibine molayı aldırdı (62-64). Kıran kıran geçen bu dakikalarda arka arkaya kritik sayılarla skor üstünlük değiştirmeye devam etti. 03:30 dakika kala skor üstünlüğünü Mamak Belediyesi eline aldı. Savunmasını iyice sertleştiren ev sahibi ekip, rakibine pota altında geçit vermedi. Karşılaşmayı Mamak Belediyesi 78-72 kazandı.

Karşılaşmayı Mamak Belediyesi'nde Erkan Yılmaz 16 sayı, 6 ribaund, Erick Neal 13 sayı, 7 asist, Sercan Engin 11 sayı, 7 ribaundla tamamlayarak galibiyette etkili rol oynadı. 
Petkim de ise Marek Klassen 15 sayı, Doğukan Şanlı 14 ve Marcus Kennedy 13 sayı, 10 ribaundla öne çıktılar. 

 

Yorumlar Okunma: 1368