TOFAŞ, Galatasaray'ı İstanbul'da mağlup etti (BGL) - BasketFaul.com

TOFAŞ, Galatasaray'ı İstanbul'da mağlup etti (BGL)

24-11-18 20:00
TOFAŞ Basketbol Genç Takımı, Basketbol Gençler Ligi dokuzuncu haftasında deplasmanda karşı karşıya geldiği Galatasaray’ı 86-72’lik skorla mağlup etmeyi başardı.

Emirhan Merdin’in sayılarıyla 5. dakikayı 10-8 önde geçen Bursa ekibi, Mustafa Buğra Atasoy, Ata Can Atsüren ve Berkan Aksu’nun skor katkısıyla ilk periyodu 18-15 üstün kapattı.

Karşılıklı basketlerle başlayan ikinci çeyrekte Ömer Yavaş, Berkan Aksu, Emirhan Merdin ve Berkcan Keskindemir’in elinden bulduğu sayılarla 16. dakikada farkı 7 sayıya (27-20) çıkaran konuk takım, Ata Can’ın üçlüğü sonrası Ömer, Mete Tekçevik ve Eray Durmayaz’ın basketleriyle soyunma odasına 39-32 önde girdi.

Üçüncü çeyreğin başında iki takım da skor bulmakta zorlanırken bu gidişata Berkan Aksu’nun basketi son verdi. Galatasaray, Cem Kılıç, Alp Oktay ve Arjin Şahin’in basketleriyle 24. dakika içinde 41-41 eşitliği sağladı. Bu sayılara Emirhan Merdin, Eray Durmayaz ve Berkan Aksu’nun skor katkısıyla karşılık veren TOFAŞ Basketbol Genç Takımı, Ömer Yavaş, Berkan, Eray ve Emirhan’ın elinden bulduğu sayılarla çeyrek sonunda farkı yeniden artırdı ve son periyoda 59-49 üstünlükle başladı.

Dördüncü periyotta rahat bir oyun sergileyen TOFAŞ, Emirhan Merdin, Mustafa Buğra ve Eray’ın basketleriyle son 7 dakikaya girerken farkı 18’e çıkardı: 68-50. Kalan sürede de Ata Can Atsüren, Eray Durmayaz, Emirhan Merdin ve Batın Tuna ile skor bulan Mavi Yeşilli ekip, parkeden 86-72 galip ayrılarak bu sezonki altıncı galibiyetini elde etti. 

Yorumlar Okunma: 906