Kadın Milli Takım üzerine (İlker Yıldız) - BasketFaul.com

Kadın Milli Takım üzerine (İlker Yıldız)

25-11-18 03:54
2019 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası Elemeleri B Grubu son maçımız olan Belarus maçı öncesinde bilindiği gibi finallere katılmaya hak kazanmıştık. Polonya’ya karşı deplasmanda aldığımız galibiyette, başta üç sayı yüzdemiz olmak üzere genel şut yüzde performansımız gayet iyiydi. 2018 Dünya Kadınlar Basketbol Şampiyonası’ndaki hayal kırıklığı sonrasında Polonya karşısında alınan galibiyet ümitlerimizi tekrardan yeşertecek nitelikteydi. Ancak Kayseri’de yoğun taraftar desteğine rağmen Belarus karşısında alınan mağlubiyet ve oynanan oyun sonrasında ciddi değerlendirmelerin yapılmasının şart olduğunu düşünüyorum. Bu düşünceden yola çıkarak Belarus maçını tekrar tekrar izleyerek bu yazıyı yazmayı uygun gördüm.

Tilbe Şenyürek Daha Fazla Çembere Yakın Oynamalı

Eleme grubumuzda oynadığımız son maç olan Belarus’a karşı; Işıl Alben, Cansu Köksal, Quanitra Hollingsworth, Asena Yalçın ve Tilbe Şenyürek beşiyle oyuna başladık. Bahar Çağlar’ın sakatlığından dolayı Belarus maçında oynayamamasından kaynaklanan 4 numaradaki eksikliğimizi giderme adına, Tilbe Şenyürek’in üç sayı çizgisinin dışından bulacağı sayılar ile oyunu dengelemeye çalıştık. Ancak 2018 Dünya Şampiyonası’nda gördüğümüz gibi kritik Belarus maçında da Tilbe Şenyürek’in özellikle savunma eşleşmelerinde rakibine karşı hep ayağının yavaş kaldığını gördük. Tilbe içeride sırtı dönük oynama özelliğini geliştirmediği ve pota altında mücadele etmediği müddetçe, sadece dış şutlarla üst düzey milli maçlarda ne kadar katkı sağlayabileceğini kendisine sorması gerekiyor! Tilbe’nin ağırlıklı olarak dış şutlardan bulacağı sayılara bağlı bir oyun şeklinin takımımız adına verimli olamayacağını düşünenlerdenim. Tilbe’nin ayaklarının yavaşlığı sebebiyle eşleşmelerde yaşadığı problem, takımımız adına büyük bir handikap. Tilbe’nin hem hücum silahlarını çoğaltması hem de bir isteme meselesi olan savunmasını geliştirmesi şart. Özellikle pota altına daha yakın oynaması ve ikili temaslardan kaçmayacak şekilde oyun özelliklerini geliştirmesi gerekiyor.

Milli Takımımızın En Önemli Kazanımı: Asena Yalçın

Geçtiğimiz yaz A Milli Takımımız adına geniş oyuncu havuzu oluşturma çalışmalarına yoğunluk verilmişti. Bunun neticesinde milli takımımıza Asena Yalçın gibi oyun kurucu pozisyonunda önemli bir ismin kazandırıldığını görüyoruz. A Kadın Milli Takımımız adına oyuncu havuzunu genişletecek bu tür çalışmaların bundan sonra da yapılmaya devam edilmesinin çok faydalı olacağına inanıyorum. Benzer çalışmanın A Erkek Milli Takımımız içinde yapılması kuşkusuz çok faydalı olacaktır. 

Asena Yalçın çok hızlı, dirençli, temastan kaçmayan, çembere giden, baskı yapan ve oyun zekâsı yüksek bir oyuncu. Asena’nın basketbolunu sürekli olarak geliştirme çabası, diğer yerli oyuncularımıza da kuşkusuz çok iyi bir örnek teşkil edecektir. Asena’nın şuana kadar tam olarak geliştiremediği özelliğinin başında ise istikrarlı şut yüzdesine sahip olmaması gelmektedir. Ayrıca oyunda tempoyu ayarlamayla ilgili de sıkıntılar yaşadığı da bir gerçek. Asena’nın maç esnasında eşleşmelerde kısa kaldığı için rakip oyuncuların potaya yakın sırtı dönük oyunlarına karşı çaresiz kaldığını da gördük. Zamanla, ceza ve orta mesafe atışlarını istikrarlı hale getirdikçe, A Kadın Milli Basketbol Takımımız için çok önemli bir oyun kurucu olacağı şüphesizdir.

Hücum Faul Quanitra

Quanitra Hollingsworth’dan, bir türlü çözümleyemediği hücum faul zafiyetinden dolayı maalesef istediğimiz düzeyde verim alamıyoruz. Pota altında ihtiyaç duyduğumuz anlarda faul probleminden dolayı uzun süre benchte oturmak zorunda kalıyor. Quanitra hem sakatlık problemleri yaşaması hem de faul problemlerinden dolayı, milli takım yetkililerimiz kısa süre önce yeni bir devşirme oyuncu arayışına girmişti. Yeni devşirme oyuncu talebimiz FİBA tarafından geri çevrilince, Quanitra Hollingsworth’da Çin’den geldi ve milli takımımızın eleme maçlarında görev aldı. Bu davranışı bile tek başına takdiri hak ediyor. Ona Türk milli takımımıza yürekten bağlı olmasından dolayı çok ama çok teşekkür ederim. Kadın milli takımımızda 5 numaralı pozisyondaki eksikliğimizin devam edeceğini düşünürsek (İlayda Güner ve İnci Güçlü gibi genç yeteneklerimiz bayrağı teslim alana kadar) bundan sonra tercih edeceğimiz yeni devşirme oyuncumuzun da pota altı oyuncusu olması gerektiğini düşünüyorum.  

Ayşe Cora Milli Takımımız İçin Çok Önemli

Kadın milli takımımızda özellikle 2 ve 3 numaralı pozisyonlarda ciddi sıkıntılar yaşadığımızı görüyoruz. Geçmiş yıllarda kadın milli takımımızın başarılarında önemli katkılarda bulunan; Tuğba Palazoğlu, Şaziye İvegin, Esmeral Tunçluer gibi oyuncularımızın hem savunmada hem de hücumda önemli katkılar verdiğine sıkça şahit olduk. Ayrıca geçmişte bu ismi geçen oyuncularımızın, oyun kurucularımızı rahatlatacak ölçüde topla oyunlarının çok iyi ve aynı zamanda hızlı oyuna yatkınlıklarından dolayı takımımızın oyun çeşitliliğine de önemli katkılar sunuyorlardı. Şuan mili takımımızdaki 2 ve 3 numaralı pozisyonda oynayan oyuncularımızın ise oyunu çift yönlü oynama eksikliğini yoğun şekilde yaşadığımızı üzülerek söylemeliyim. Özellikle Ayşe Cora’nın Dünya Şampiyonasında beklentilerin çok altında kalması bizleri karamsarlığa itse de, şu an görünen o ki iyi bir Ayşe Cora’nın milli takımımıza 2 numaralı pozisyonda kuşkusuz çok değerli katkıları olacaktır. Bu nedenle 2019 Avrupa Şampiyonası Finalleri (Letonya-Sırbistan) öncesindeki kamp çalışmalarında muhakkak Ayşe Cora’yı milli takımımıza monte etmenin yollarını acilen bulmalıyız.

Oyun Kurucumuz Çok Ama…

Olcay Çakır Turgut’un saha görüşü, çembere gidişi ve sorumluluk alma özelliğiyle 1 numaralı pozisyonda önemli bir değerimiz olduğu şüphesizdir. Ancak Olcay’ın oyunda sürekliliğe sahip olamaması, şut istikrarsızlığı, vücut temasına girdiğinde top kayıplarının çok fazla artması (elemelerde maç başına 3,8 top kaybı yaptı), ayaklarının oyun kurucu pozisyonundaki rakiplerine göre yavaş kalması, sertlik karşısında geri adım atması, liderlik özelliğinin çok üst düzeyde olmaması gibi önemli dezavantajlarının olduğunu da görüyoruz. Olcay’ın yıllardan beri özellikle güç anlamındaki eksikliklerini giderme adına yeterli çabayı sarf etmediğini düşünüyorum. Oysa başta güç olmak üzere eksikliklerini gidermiş olsa, milli takımımız adına Işıl ile birlikte önemli bir lider konumuna gelebilir. 

Pelin Derya Bilgiç’in yakın zamanda milli takımımızın değişmez oyuncularından birisi olacağını düşünüyorum. Özellikle savunmada katacağı enerji ve güç başta olmak üzere, rakip oyun kuruculara baskısı sayesinde milli takımımıza çok şey katacağından eminim. Pelin’in en büyük dezavantajı ise takımı oynatma konusunda zaman zaman yaşadığı problemler olsa gerek. Yaşının olgunlaşması ve tecrübesinin artması ile birlikte milli takımımızın bir numarası olma anlamında kendisini geliştireceğini düşünüyorum.

Kırılgan Bir Milli Takım

A Milli Kadın Basketbol Takımımızın 2005 yılından itibaren yakaladığı ve 2011-2017 yılları arasında tavan yapan başarısındaki istikrar ve takım ruhunun, son iki yıldır geriye doğru gittiğini üzülerek görüyoruz. Tabii bunda en önemli etkenlerden birisi, milli takımımız için çok önemli olan; Nevriye Yılmaz, Birsel Vardarlı Demirmen, Şaziye İvegin gibi oyuncularımızın da son olarak milli takım kariyerlerini sonlandırmalarıyla birlikte, 2005 kadrosunun misyonunu tamamlamış olmasıdır. Zaten dar olan oyuncu havuzumuz bu oyuncularımızın da yokluğuyla birlikte bir hayli güç kaybetmiş durumda. Bu oyuncularımızın eksikliğini en asgari düzeyde hissetme adına; iyi bir takım kimyası oluşturmak, savunmada eski sertliğimizi göstermek ve tempolu oynamada ısrar etmek bir çözüm olabilirdi. Ama maalesef bu saydıklarımın çoğu istediğimiz düzeye bir türlü ulaşamadı. Şuana kadar bizlere yansıyan milli takımımızın genel karakteristiği ise; maç esnasında çok değişken ve ritmsiz oyun, savunmada çok çabuk yenilen oyuncular ve kırılgan bir takım olarak göründü. 

Şutör Değil, Skorer Oyuncu Yetiştirmeliyiz

Milli takımımızda yıllardan beri Bahar Çağlar ve Tuğçe Canıtez’in yanına uzun forvet pozisyonunda kalıcı bir oyuncu ilavesi yapamadık. Dolayısıyla da bu pozisyonda oyuncu derinliğimizi arttıramadık. Belarus maçında bir tek Bahar Çağlar’ın eksikliği dahi, takımımızın özellikle savunma ribauntlarını almada ne kadar zorlandığını bir kez daha bizlere gösterdi. 

Cansu Köksal ve Melis Gülcan gibi 187 cm’lik ciddi boy avantajına sahip kısa forvetlere sahibiz, buna rağmen Belarus maçında da çok sayıda hücum ribauntları vermeye devam ettik. Gerek Cansu Köksal gerekse Melis Gülcan çok büyük potansiyele sahip oyuncular ama sadece şutör olarak ceza atışlarıyla var olmalarının da üst seviyede imkansız olduğunu artık bilmeleri gerekiyor. Ayrıca Cansu’nun savunma yaparken ayaklarından daha çok ellerini kullanması, erken faul problemine girmesine de sebep oluyor. Her iki genç oyuncumuzda mevcut oyunları ile skorer değil, sadece şutörler. Bir maçta yüzdeli üçlük atarlarken bir diğer maçta ise tersi şekilde şut ritmini yakalayamadıklarında oyunda da süreklilikleri ve takıma katkıları olamıyor. Bu oyuncularımız sadece şutlarıyla var olamayacaklarını artık bilmeliler. O zaman bu oyuncularımızın ne yapması gerekiyor? Bu iki oyuncumuzun fiziksel üstünlüklerini avantaja çevirebilmeleri için savunma sertliklerini arttırmanın yanında ribauntlarda da takımımıza katkı da bulunmaları gerekiyor. Aslında iş yine dönüp dolaşıp altyapı eğitimine geliyor. Hem Cansu hem de Melis’e eğer altyapı eğitiminde 1 numara fundamentali verilmiş olsaydı, şimdiki mevcut durumlarından en az birkaç seviye daha üst seviye oyuncu olabilirlerdi. İşte altyapıda maç kazanmak yerine oyuncu kazanmak için planlama yapmanın önemi de burada ortaya çıkıyor. Gelecek adına 1999 doğumlu Meltem Yıldızhan’ın sakatlıklardan kurtulması durumunda milli takımımıza 2 ve 3 numaralı pozisyonlarda çok ciddi katkılar vereceğini düşünüyorum. Hazır oyuncu havuzu genişletme çalışmalarının olumlu neticelerini almaya başlamışken, o zaman Meltem Yıldızhan gibi potansiyelli gençlerimizin de her yıl uzun süreli A Milli Takım kampı tecrübesi yaşaması çok faydalı olacaktır.

5 Numaralı Pozisyonda Gelecek Kaygısı

5 numaralı pozisyonda ise geleceğimiz gözüyle baktığım genç İlayda Güner ve İnci Güçlü var. Ancak dikkat ettiğim şu ki özellikle İlayda Güner’in pota altını çok iyi kullanamadığıdır. İlayda’nın fiziksel özelliklerinin de etkisiyle ilerleyen yıllarda ciddi bir ribaunt alma özelliğine sahip olamayacağını düşünüyorum. Zannedersem İlayda’nın fiziksel özellikleri de göz önüne alınarak, kulübünde 4 numaralı pozisyonda da oynatılıyor. Özellikle yüzü dönük orta mesafe şutlarını son yıllarda ciddi şekilde geliştirdiğini görüyoruz. Ama aynı oranda sırtı dönük oyununu da muhakkak geliştirmeli. Ribauntlarda pozisyon alma sıkıntısını gidermenin yanında pozisyon takibini de muhakkak üst seviyeye çıkarmalı. İnci Güçlü ise uzun boyunun (205 cm) getirdiği handikaplarla yıllardır boğuşuyor. Kolay değil hem vücut yapısı hem de koordinasyonunun oturması bir hayli zaman alıyor. Tek endişem İnci’nin pota altında zayıf kalması ve vücut temasında ayakta kalamaması olacaktır. Umarım denge, güç ve atletizm özelliklerinin hepsi uyumlu bir şekilde gelişir. Milli Takımımızda da İnci’den uzun yıllar üst düzey katkı alırız.

Güçlü Karakterli Oyuncu Sayımız Artmalı

Milli takımımızda pozisyon pozisyon yaşadığımız sıkıntıların bence daha da üstünde olanı; Işıl Alben, Nevriye Yılmaz, Birsel Vardarlı Demirmen, Tuğba Palazoğu, Esmeral Tunçluer, Yasemin Horasan, Şaziye İvegin gibi maç esnasında sahaya güçlü bir karakter ortaya koyan oyuncu sayımızın az olmasıdır. Bunun dışında takım olarak hücumdan savunmaya geçişlerde de sıkça pozisyon kaybı yaşadığımızı söyleyebilirim. Yeni oyunculardan kurulu bir takım olmamız, maç esnasında yaşadığımız istikrarsızlıkta en önemli etken olduğunu düşünüyorum. 

Çok Yönlü Oyuncu Eksikliği Yaşıyoruz

Milli takımımız hakkındaki düşüncelerimdeki diğer bir önemli nokta ise maalesef çok yönlü oyuncu sayımızın yetersiz sayıda olmasıdır. Her oyuncumuzun bir yönde etkili silahı var ama oyuncularımızın çoğu çok yönlü silahlara sahip değiller. Maç esnasındaki kırılma dakikalarında oyuncularımız birden fazla özellik gerektiren çözümlerde maalesef tıkanıp kalıyorlar. Dışarıdan yüzdeli şut atan uzunumuz içeride vücut teması ile oynamaktan kaçıyor; uzun ve ayakları çabuk olan oyuncumuz faul problemine erken girip oyunda istikrarlı performans sergileyemiyor; 2-3 numarada 190 cm’e yakın ciddi boy avantajına sahip olan oyuncularımızın hem topla oyunları yetersiz, hem sayı katkıları günlük şut istikrarlarına bağlı, hem de savunma katkıları az; çembere giden oyun kurucularımız var ama bu oyuncularımızın güvenilir net şutları yok; uzun forvet pozisyonunda hem oyuncu derinliğimiz yok hem de bu pozisyondan sayı katkısı çok az geliyor; oyunun iki yönünü (savunma-hücum) de oynayan oyuncu sayımız yetersiz; rakibin topa baskısında oyun kurucuya topu oyuna sokmada katkı sağlayacak oyuncu sayımız az top paylaşımımız yeterli düzeyde değil ve top kayıplarımız çok fazla ve en önemlilerinden birisi de maçın kriz anlarında Işıl Alben dışında sorumluluk alacak oyuncumuz yok denecek kadar az.

Özetle söyleyecek olursak, parlak performanslar sergilediğimiz yıllardaki “İsviçre çakısı” gibi çok yönlü oyuncularımızın eksikliğini yoğun şekilde yaşıyoruz. Bunun dışında üstün başarılar yakaladığımız dönemlerde çoğu oyuncumuzun milli takımdaki performansının, kulüp takımlarındaki performanslarının çok üzerinde olduğuna sıkça şahit olmuştuk. Şimdi ise kulüp takımlarında çok iyi performans gösteren oyuncularımızın, benzer performansları milli takımımızda gösteremediğini üzülerek görüyoruz. Bunun çözümünün takım kimyamızın zamanla oturmasıyla gerçekleşeceğini düşünüyorum. Parlak başarılar yaşadığımız dönemlerde, üç aşağı beş yukarı bir maç esnasında ve bir turnuvada neler yapabileceğimizi hesaplayabiliyorduk. Ama mevcut milli takımımızın bir maç esnasında bile neler yapabileceğiyle ilgili pek bir şey diyemiyoruz (Polonya ve Letonya karşısında alınan sonuç farklılığı). Aynı maç içinde çok iyi ve çok kötü oynadığımız anlık keskin dönemler yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıllara göre henüz oyun sistemimizin oturmaması ve kadro istikrarına kavuşamamamızın kuşkusuz bunda etkisi çok büyük.

İstatistiklerde Gerilerdeyiz

Elemelere katılan 32 milli takım arasında istatistiklerdeki sıralamamızın genelde orta ve alt sıralarda gerçekleştiğini görüyoruz. Özellikle top paylaşımı anlamında önemli bir kriter olan asist ortalamasında sonlarda olmamız çok manidar. Uzun yıllardan beri milli takımımızın karakteri haline gelen tempolu ve baskılı oyun tarzından da yavaş yavaş uzaklaştığımızı üzülerek görüyoruz. Rakip takımlara göz açtırmayacak derecede takım olarak baskılı oyun tarzımızdan uzaklaşmamızın en belirgin göstergesinin, top çalma istatistiklerinde neredeyse son sıralarda olmamız olarak görebiliriz (istatistikler çoğu şeyi özetliyor):

Sayı: 71,3 (18.)
Ribaunt: 41,7 (10.)
Asist: 15,3 (22.)
Top Kaybı: 13,8 (19.)
Top Çalma: 6,8 (26.)
Blok: 2,8 (13.)

Her şey A Milli Takımlarımız için.
 

 

2019 FİBA AVRUPA ŞAMPİYONASI ELEMELERİ B GRUBU
PUAN DURUMU

S

ÜLKE

O

G

A

Y

A

P

1

Türkiye

6

5

1

428

320

108

11

2

Belarus

6

5

1

448

358

90

11

3

Polonya

6

2

4

383

401

-18

8

4

Estonya

6

0

6

349

529

-180

6

 

 

 

2019 FİBA AVRUPA ŞAMPİYONASI ELEMELERİ
B GRUBU MAÇ SONUÇLARIMIZ
MAÇ
TARİH / SAAT (TSİ)
YER
1
11.11.2017
Tallinn, Estonya
2
15.11.2017
Ankara, Türkiye
3
10.02.2018
Minsk, Belarus
4
14.02.2018
İstanbul, Türkiye
5
17.11.2018
Bydgoszcz, Polonya
6
21.11.2018
Kayseri, Türkiye
Statü: 8 Grup birincisi direkt olarak finallere kalırken, en iyi grup ikincileri arasından 6 ülkede finallere katılmaya hak kazandı. Finallerin ev sahipliğini yapacak olan Sırbistan ve Letonya'nın da dâhil olmasıyla birlikte, 2019 FİBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası Finalleri 16 ülkenin katılımıyla gerçekleşecek.

 

 

A MİLLİ KADIN BASKETBOL TAKIMIMIZIN
İDARİ VE TEKNİK KADROSU

S

ADI SOYADI

GÖREVİ

KULÜBÜ

1

Yasemin Horasan

A Kadın Milli Takım Menajeri

TBF

2

Orhan Demirel

A Kadın Milli Takım İdarecisi

TBF

3

Ekrem Memnun

A Kadın Milli Takım Teknik Direktörü

TBF

4

Aziz Akkaya

A Kadın Milli Takım Antrenörü

Beşiktaş JK

5

Selen Erdem

A Kadın Milli Takım Yardımcı. Antrenör

Mardin BŞB

6

Selim Aldağ

A Kadın Milli Takım Yardımcı. Antrenör

İstanbul Üniversitesi

7

Metin Uzun

Doktor

Acıbadem Sağlık Grubu

8

Haluk Çelik

Doktor

-

9

Neşe Ceylan Zengin

Diyetisyen

-

10

Süleyman Görgülü

Kondisyoner

Galatasaray

11

Betül Akyünci

Fizyoterapist

Beşiktaş JK

12

Merve Yıldız

Fizyoterapist

Acıbadem Sağlık Kurulu

13

Cihan Fidan

Masör

Beşiktaş JK

14

Sezer Karahasan

Masör

Beşiktaş JK

15

Barış Yılmaz

Malzeme Sorumlusu

TBF

 

 

 

2019 KADINLAR AVRUPA BASKETBOL ŞAMPİYONASI ELEMELERİ OYUNCU İSTATİSTİKLERİMİZ

ADI SOYADI

MAÇ

SÜRE
(Dakika)

SAYI

HR

SR

TR

ASİST

BLOK

TOP
ÇALMA

TOP
KAYBI

FAUL

+/-

VERİM

Quanitra Hollingsworth

6

23:40

11,3

2,2

4,7

6,8

0,0

1,0

0,5

2,3

2,5

10,3

11,3

Olcay Çakır Turgut

6

23:12

10,0

0,3

2,0

2,3

4,3

0,5

1,2

3,8

2,2

11,7

11,2

Tuğçe Canitez

6

22:18

6,3

1,3

4,3

5,7

1,7

0,2

0,7

1,2

1,8

14,3

9,7

Cansu Köksal

6

21:54

9,7

0,2

2,3

2,5

0,5

0,3

0,5

0,5

2,5

9,5

9,5

Bahar Çağlar

5

25:36

4,6

1,2

4,0

5,2

1,4

0,4

0,4

1,0

1,6

10,2

5,4

İlayda Güner

5

07:06

2,4

0,6

0,6

1,2

0,2

0,2

0,0

0,8

1,0

0,8

2,2

Işıl  Alben

4

32:18

13,0

0,3

7,3

7,5

4,0

0,0

2,3

1,3

0,5

12,5

19,0

Tilbe Şenyürek

4

20:36

8,3

1,3

3,3

4,5

1,0

0,0

0,0

1,8

1,3

8,0

7,0

Ayşe Cora

4

18:36

5,8

0,5

2,0

2,5

2,8

0,3

1,5

0,8

2,5

8,5

9,0

Pelin Derya Bilgiç

4

17:24

5,0

0,5

1,5

2,0

1,5

0,0

1,3

1,0

1,5

12,3

6,0

Esra Ural Topuz

4

04:06

1,5

0,8

0,0

0,8

0,8

0,3

0,0

0,0

0,3

4,8

2,5

Melis Gülcan

3

08:54

3,3

0,7

0,3

1,0

0,0

0,0

0,0

0,3

0,3

-2,3

2,3

Elif Emirtekin

3

08:12

1,0

0,0

1,0

1,0

0,7

0,0

0,0

0,7

0,3

6,3

1,7

Asena Yalçın

2

18:00

4,5

0,0

2,5

2,5

0,0

0,0

0,5

1,0

1,5

2,5

3,5

Merve Aydın

2

08:48

4,0

0,5

0,5

1,0

0,5

0,0

0,5

1,0

0,5

3,5

4,5

Özge Yavaş

1

06:06

0,0

0,0

0,0

0,0

1,0

0,0

0,0

0,0

1,0

2,0

1,0

Gamze Takmaz

1

03:48

2,0

0,0

0,0

0,0

0,0

0,0

0,0

0,0

0,0

1,0

1,0

Sevgi Uzun

1

02:42

3,0

0,0

0,0

0,0

1,0

0,0

0,0

1,0

0,0

-1,0

3,0

GENEL

-

-

71,3

10,3

31,3

41,7

15,3

2,8

6,8

14,8

16,3

18,0

82,5

 

 

 

2019 KADINLAR AVRUPA BASKETBOL ŞAMPİYONASI ELEMELERİ

MİLLİ TAKIMIMIZIN SON İKİ MAÇ KADROSU (17-21 KASIM 2018)

F. N

ADI SOYADI

DOĞUM
TARİHİ

BOY
(cm)

POZ.

2018-2019 Sezonu Lig İstatistikleri

2018-2019 SEZONU
KULÜBÜ

LİG

MAÇ

SÜRE

SAYI

HR

SR

TR

ASİST

BLOK

TOP
ÇALMA

TOP
KAYBI

FAUL

0

Asena Yalçın

04.04.1991

166

cm

PG

Mersin Büyükşehir

Belediyesi

TKBSL

5

02:49:29

54

3

13

16

40

0

14

7

19

00:33:54

10,80

0,60

2,60

3,20

8,00

0,00

2,80

1,40

3,80

4

Olcay Çakır Turgut

13.07.1993

182

cm

PG

Botaş SK

TKBSL

5

02:05:30

30

0

10

10

22

3

6

15

9

00:25:06

6,00

0,00

2,00

2,00

4,40

0,60

1,20

3,00

1,80

5

Melis Gülcan

28.05.1996

187

cm

SF

Botaş SK

TKBSL

5

02:17:25

29

10

25

35

13

2

3

7

13

00:27:29

5,80

2,00

5,00

7,00

2,60

0,40

0,60

1,40

2,60

7

Cansu Köksal

28.04.1994

187

cm

SF

Hatay Büyükşehir

Belediyesi

TKBSL

5

02:02:05

40

2

10

12

3

0

5

4

10

00:24:25

8,00

0,40

2,00

2,40

0,60

0,00

1,00

0,80

2,00

9

Bahar Çağlar

28.09.1988

190

cm

SF

Beşiktaş

TKBSL

5

02:20:26

44

4

19

23

15

0

3

10

7

00:28:05

8,80

0,80

3,80

4,60

3,00

0,00

0,60

2,00

1,40

10

Işıl Alben

22.02.1986

172

cm

PG

Galatasaray

TKBSL

5

02:37:51

41

0

14

14

21

1

8

7

5

00:31:34

8,20

0,00

2,80

2,80

4,20

0,20

1,60

1,40

1,00

12

Tuğçe Canıtez

10.11.1990

188

cm

SF

Fenerbahçe

TKBSL

5

01:54:13

30

10

21

31

7

3

5

5

7

00:22:51

6,00

2,00

4,20

6,20

1,40

0,60

1,00

1,00

1,40

13

Quanitra Hollingsworth

15.11.1988

197

cm

C

Shanxi Xingrui Pro

Basketball Club

Çin

-

15

Tilbe Şenyürek

26.04.1995

189

cm

PF

Fenerbahçe

TKBSL

4

00:57:16

22

2

12

14

0

0

0

4

5

00:14:19

5,50

0,50

3,00

3,50

0,00

0,00

0,00

1,00

1,25

28

İlayda Güner

05.11.1999

192

cm

C

İstanbul Üniversitesi

TKBSL

5

02:28:15

66

5

17

22

2

6

3

7

5

00:29:39

13,20

1,00

3,40

4,40

0,40

1,20

0,60

1,40

1,00

33

Esra Ural Topuz

18.08.1991

198

 cm

C

Fenerbahçe

TKBSL

3

00:41:05

24

4

8

12

5

3

0

2

4

00:13:42

8,00

1,33

2,67

4,00

1,67

1,00

0,00

0,67

1,33

 

Sevgi Uzun

25.11.1997

 175

cm

SG 

Çukurova Basketbol

Kulübü

TKBSL

5

01:58:27

21

4

10

14

28

1

5

13

12

00:23:41

4,20

0,80

2,00

2,80

5,60

0,20

1,00

2,60

2,40

 

İnci Güçlü

26.02.1999

205

cm

C

Galatasaray

TKBSL

5

00:34:47

12

4

7

11

0

0

0

2

3

00:06:57

2,40

0,80

1,40

2,20

0,00

0,00

0,00

0,40

0,60

26 

Gamze Takmaz

06.02.1991

180

cm

SF

Bellona Kayseri

Basketbol

TKBSL

5

02:09:17

39

2

5

7

6

0

5

7

15

00:25:51

7,80

0,40

1,00

1,40

1,20

0,00

1,00

1,40

3,00

23 

Özge Yavaş

27.06.1991

167

cm

PG

Fenerbahçe

TKBSL

5

02:03:04

25

9

9

18

24

0

3

6

11

00:24:37

5,00

1,80

1,80

3,60

4,80

0,00

0,60

1,20

2,20

GENEL ORTALAMALAR

25,79

Yıl

185,00

cm

-

-

-

67

26:59:10

477

59

180

239

186

19

60

96

125

00:24:10

7,12

0,88

2,69

3,57

2,78

0,28

0,90

1,43

1,87

 

Yorumlar Okunma: 2515

ardahan escort bingol escort sivas escort agri escort kirklareli escort malatya escort corum escort sanal ofis bodrum rent a car düğün fotoğrafçısı ankara sanal ofis Türkçe Porno İzle Ataşehir escort Kadıköy escort Ankara escort Beylikdüzü escort Ankara escort izmir escort izmir escort ankara escort ankara escort