Orman, Mersin'i yendi (Türkler sayı atamadı) - BasketFaul.com

Orman, Mersin'i yendi (Türkler sayı atamadı)

28-11-18 17:51
İSTATİSTİK:
www.fiba.basketball/eurocupwomen/18-19/game/2911/Orman-Genclik-Mersin-BSB#tab=boxscoreEurocup Women D Grubu 4. haftasında Ormanspor, evinde konuk ettiği Mersin'i 62-58 mağlup ederek 4.galibiyetini aldı ve grup liderliğini sürdürdü. Gruptaki ilk maçı ise Mersin 75-70 kazanmıştı.

Karşılaşmaya Ormanspor, içerden iyi başlarken, Mersin de kaydettiği arka arkaya üçlüklerle iyi başlayan taraf oldu. 4:30 dakikanın dengede geçtiği karşılaşmada 6-0 seri yakalayan Ormanspor, Mersin'e molayı aldırdı (14-8). Moladan istediği gibi dönemese de sonrasında istediği ritmi yakalamayan başlayan Mersin 6-0 seriyle skora dengeyi getirdi. İlk çeyrek 14-14 eşitlikle tamamlandı.

İkinci çeyreğe iki ekip de karşılıklı boşa atışlarla başladı. Çeyreğin ilk yarısında hücumları istediği gibi tamamlayamayan Ormanspor, rakibinin öne geçmesini önleyemedi. Rakibinin üzerine giderek basketi kaydeden Mersin, skor üstünlüğünü de eline aldı. Çeyreğin ikinci yarısında Ormanspor, hücumda tekrar etkili olmaya başlayarak skor üstünlüğünü eline aldı. Ancak yaptığı pota altındaki düşük savunmayla Mersin tekrar yetişmesini bildi. İkinci çeyrek 29-28 Mersiin BŞB üstünlüğüyle tamamlandı.
İlk yarıda Ormanspor, hiç üçlük isabeti bulamazken (0/4), Mersin ise 2/10 isabetle tamamladı. Hücum ribaundlarında ise 11-6 ile Orman üstün olan taraf oldu.

Üçüncü çeyreğe etkili başlayan Ormanspor, yakaladığı 6-0 seriyle tekrar öne geçti. Savunmayı da bu dakikalarda sertleştiren ekip rakibinin kolay sayı bulmasına izin vermedi. Ancak Mersin BŞB, boyalı alanı iyi kullanmaya devam ederek maçın kopmasına izin vermedi. 5 saniye kala Ormanspor 49-45 öndeyken gelen Teknik faul sonrası çizgiye giden Mersin, kritik atışlardan kayıpsız dönerek skora tekrar dengeyi getirdi ve üçüncü çeyrek 49-49 eşitlikle tamamlandı.

Dengede başlayan karşılaşmanın son bölümünde skor üstünlüğünü eline alan Ormanspor, hataya izin vermedi ve karşılaşmayı 62-58 kazandı.

Düşük skorlu geçen karşılaşmada iki ekipten de sadece 4'er yabancı skor üretti. Karşılaşmayı Ormanspor'da Rebekah Gardner 31 sayı, Kahleah Cooper 23 sayıyla galibiyette etkili rol oynarken, Mersin BŞB'de Gintare Pentronyte 17 sayı ve Ashley Walker 16 sayıyla öne çıktılar. 

Yorumlar Okunma: 1445