Çalakalem 11 / Bizim çocuklar da fena değilmiş (Necip Kapanlı) - BasketFaul.com

Çalakalem 11 / Bizim çocuklar da fena değilmiş (Necip Kapanlı)

29-11-18 23:56
* İngiltere 50 yıl boyunca milli maçlarını Wemblet Stadı'nda oynamıştı. Görünen o ki Basketbol Milli Takımımız için en doğru adres Ankara Arena. Zaten TBF de bütün kritik maçları Başkent'e getiriyor. Biletler günler öncesinden bitiyor, en önemlisi tribünler oyuna katlıyor ve nerede nasıl müdahale edeceğini biliyor.
 
* Semih Erden'i buralardan çok eleştirirken kapasitesini kullanmamasından yola çıkmıştım. Onun istediği zaman neler yapabileceğini hepimiz biliyorduk. Elbette her gün İspanya maçındaki gibi topu ısırmasını bekleyemeyiz ama bizim hayranlıkla izlediğimiz Semih budur.
* Maçın sonunda koç Ufuk Sarıca galibiyeti babasına armağan ettiğini söyledi. Aydın Bey bugünlerde biraz rahatsız. Biz de kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve oğluyla gurur duyduğumuzu bilmesini istiyoruz.
* Ergin Ataman lig maçından sonra yerli oyuncularının performansından yakınarak, "Allah Milli Takım teknik heyetine kolaylıklar versin." demişti. Efesli oyuncular İspanya galibiyetinde Semih'le birlikte başroldeydi; Doğuş, Metecan, Buğrahan, Sertaç toplam 37 sayı, 14 ribaund, 15 asistle oynadı. Ataman oyuncuları motive etmek için kamuoyu önünde eleştirmiş olabilir ancak süre vermek kadar güven vermek de önemli. Koçun güvenini ile oyuncunun performansı arasında direkt ilişki var.
* İspanya'nın en iyi takımıyla oynamadık... Sahaya en iyi takımımızla çıkamadığımız gibi... İspanya Euroleague oyuncularını göndermediği için bu konuda biraz daha şanslı olduğumuzu söyleyebiliriz ama bu galibiyetin verdiği mesaj üzerinden yola çıkmak lazım: Biz yerlileri beğenmiyoruz ama hiç de fena değillermiş. 
* Bir takımın en büyük blok tehdidi pivotuyla beraber oyun kurucu olabilir mi? Eğer 102 santim yukarıya çıkarsa olur: Doğuş Balbay
* Tolga Geçim rakiplere çok ters gelen bir oyuncu. 2.05 metre boyunda ama ne oynadığı belli değil, daha doğrusu 5 hariç oynayamadığı pozisyon yok. 

* Şimdiden 2019'un heyecanını hissediyoruz. Üç maç daha oynayarak ayakları yere daha sağlam basacak gençler ve onlara Ersan İlyasova ile birlikte katılacak NBA gençlerimiz... Cedi ve Furkan...  

Yorumlar Okunma: 2945