Telekom'dan önemli galibiyet (Ece Ergez) - BasketFaul.com

Telekom'dan önemli galibiyet (Ece Ergez)

05-12-18 20:00

İSTATİSTİK:

Tahincioğlu BSL 9. haftasında TOFAŞ'ı konuk eden Türk Telekom, son çeyrekte farkını ortaya koyarak karşılaşmayı 85-72 kazandı. Türk Telekom, bu sonuçla 5. galibiyetini alırken, TOFAŞ 6'da kaldı. 

Türk Telekom, üç sayı çizgisinden Kenny Gabriel ile iyi başladı. Barış Ermiş'in üçlüğü ile konuk ekip TOFAŞ cevap verse de, arka arkaya diğer üç sayı denemelerden isabet bulamayark skorun gerisinde kaldı. Bu dakikalarda Telekom cephesinde skor üreten tek kişi olan Kenny Gabriel ilk 11 sayının sahibi oldu. Molaya giden TOFAŞ, moladan 10-3 seriyle döndü. Farkı 01:30 dakika kala eriterek öne geçen TOFAŞ, kalan dakikalarda da üstünlük mücadelesini bırakmadı ve ilk çeyreği 23-22 önde tamamladı. 

İkinci çeyrek karşılıklı üçlüklerle başladı. Ancak sonrasında konsantrasyon sorunu yaşayan iki ekip de basit top kayıplarıyla farkı açma şanslarını değerlendiremediler. Berkan Durmaz'ın kaçan atışı sayıya çevirmesiyle TOFAŞ, farkı açmaya başladı. Ancak farkın açılmasına izin vermeyen Telekom, Redding'le cezayı kesti. Son bölümde TOFAŞ'ın yaptığı top kayıplarını da iyi değerlendiren ev sahibi ekip, üstünlüğü eline aldı ve ikinci yarı 39-34 önde tamamladı. 

Üçüncü çeyreğe pota altından Stimac'la etkili başlayan Telekom, yakaladığı seriyle farkı çift hanelere çıkardı (46-34). İlk 3 dakika skor bulamayan TOFAŞ ise ilk sayısını üç sayı çizgisinden Kyle Weems'le buldu. Çizgiden de kayıpsız dönerek avantajı iyi değerlendiren TOFAŞ, hücum opsiyonlarını iyi kullanarak farkı 1'e çekti (49-50). Son bölümde iyi ritm yakalayan Muhaymin Mustafa ve Sammy Mejia ile TOFAŞ bir kez daha skora denge getirdi (53-53). Kalan dakikalarda da üstünlük mücadelesinin sürdüğü üçüncü çeyrek 55-55 eşitlikle tamamlandı.

Son çeyreğe iki ekip de hem dışardan hem içerden dengede başladılar. Bitime 7 dakika kala Kenneth Kadji'ye sportmenlik dışı faul ve Barış Ermiş'e verilen teknik faul sonrası çizgiye giden Telekom, farkı 4'e çıkardı (65-61). Hücumda bu dakikalarda daha etkili olan Telekom, yakaladığı seriyle farkı tekrar çift hanelere çıkardı (76-66). Kalan dakikalarda da üstünlüğü kaptırmayan Türk Telekom, karşılaşmayı 85-72 kazandı.

Karşılaşmayı Türk Telekom'da Sylven Landesberg 24 sayı, Kennt Gabriel 23 sayı, 8 ribaund, Reggie Redding 11 sayıyla galibiyette etkili oldular. TOFAŞ da ise Sammy Mejia 21 sayı, 7 asist, Kenneth Kadji 11 sayı, Berkan Durmaz ve Barış Ermiş 10'ar sayıyla öne çıktılar, kızkardeşinin cenazesi için gittiği Amerika'dan bir gün önce dönen Garrett oynamadı. 

 

Yorumlar Okunma: 1867