Gören: Ara bize yaradı - BasketFaul.com

Gören: Ara bize yaradı

05-12-18 20:31
Tahincioğlu BSL 8. haftasında TOFAŞ'ı 85-72 mağlup eden Türk Telekom başantrenörü Burak Gören, maç sonu basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu:

"Öncelikle söze çok değerli bir takımı yendiğimizi söyleyerek başlamak istiyorum. TOFAŞ, 4-5 senedir ciddi bir yapılanmayla, saygıdeğer bir kulüp, biz de kendilerini çok saygı duyuyoruz ve yaptıklarını takdir ediyoruz. Başlarında da çok tecrübeli isim Orhun Ene bulunuyor. O yüzden böyle bir takımı yendiğimiz için mutluyuz. Ayrıca değinmeden geçmek istemiyorum, son 2-3 maçtır seyircimizin desteğini hissetmemiz bizi mutlu ediyor. 

Maça gelecek olursak; Trabzon maçıyla birlikte bizim diğer takımlardan 4-5 gün daha fazla aramız olmuştu. Açıkçası bu fazla ara beni korkutmuştu. Ama aksine bu uzun ara mental olarak bize yaradığını söyleyebilirim. Milli takımdan dönen  Metin Türen, sadece tek antrenman yapmıştı. Ama karşılaşmada ikinci yarı etkili oldu. Takımın tamamı ve özellikle Kaya ile Ender özellikle maçın sonunda çok büyük bir zeka ve özveri ortaya koydular." 

Yorumlar Okunma: 1087