Yavuz: İstatistik kağıdının sağında iyiydik ama solunda kaybettik - BasketFaul.com

Yavuz: İstatistik kağıdının sağında iyiydik ama solunda kaybettik

06-12-18 08:20
Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediye'de yenilen İstanbul Büyükşehir Belediye'de koç Hakan Yavuz, "İstatisti kağıdının sağ tarafında iyi olmak yetmiyor.Topu sokamazsan maçı kazanamazsın." dedi.

Yavuz şöyle konuştu:

"Oyuncuları eksik olan, koç değiştiren, 1 ve 5 numaraları olmadığı için düzen basketbolu oynayamayacak rakibin ters gelebileceği konusunda hafta boyunca uyarı yaptık ama korktuğumuz başımıza geldi. Sakarya'nın 3 yabancısının ayrılmasından dolayı rahat başladık ve bunun bedelini ödedik. Son periyod aklımız başımıza geldi ama iş işten geçti. 20'ye çıkan farkı düşürürken yorulduk ve kaybettik.

İstatistiklerin sağ tarafında biziyiyiz. Hücum ribaundlarında 20-11, asistte 20-19, top çalmada 6-2 üstünlüğümüz var. Rakip bizden 4 fazla top kaybı yapmış ama istatistiklerin sol tarafında, yani isabetlerde Sakarya bizden üstün. Diğerişleri iyi de yapsanız topu çemberden geçirmeden kazanamazsınız.

İlk priyodda tempoyu yüksek tutup öne geçtik ama maçın geri kalanında oyun rakibimizin istediği tempoda geçti. Semih varmış gibi uzun setler oynadık ve düşük tempoyu kabul ettik." 

Yorumlar Okunma: 1915