Daçka'dan bir kez daha son periyot kabusu - BasketFaul.com

Daçka'dan bir kez daha son periyot kabusu

06-12-18 23:04

THY Euroleague 11. haftasında Maccabi'yi evinde konuk eden Darüşşafaka, ilk 3 çeyrek etkili mücadele ederek farkı çift hanelere kadar çıkarttıkları karşılaşmayı, son çeyrekte girdiği kriz sonucunda 71-73 kaybetti. Son çeyreğe 11 sayı önde giren temsilcimiz çeyrekte, daha önceki karşılaşmalarında yaşadığı şanssızlığı yaşadı ve çeyrek 22-9 Maccabi üstünlüğüyle tamamlandı. Bu sonuçla Darüşşafaka 10. mağlubiyetini alırken, Maccabi ise 3. galibiyetini aldı. Darrüşafaka'nın Sakarya BŞB'den transfer ettiği Tony Douglas ise çıktığı ilk karşılaşmayı 14 sayı, 5 asistle tamamladı.

Karşılaşma karşılıklı sayılarla dengede başladı. Pota altından uzun oyuncularla oynadıkları sırtı dönük oyunlarıyla skor bulan Maccabi, üstünlüğü eline aldı. Sahada ne yaptığını iyi bilerek bu dakikaları geçiren Maccabi karşısında mola dönüşü kaydettiği sayıyla skora dengeyi getirdi ve ilk çeyrek 17-17 eşitlikle tamamlandı.

İkinci çeyrekte savunmaya devam eden ekipler, buldukları karşılıklı sayılarla skor dengede gitmeye devam etti. Üç sayı denemelerinde Daçka'ya göre daha düşük yüzdeyle oynyan Maccabi'nin eli boş dönmesini iyi değerlendiren temsilcimiz, 3 dakika kala ön geçerek farkı açmaya başladı. Dibertolomeo ve Zoosman ile boyalı alanda bu dakikalarda Maccabi etkili olarak yakın takibi sürdürdü. İkinci çeyrek 42-36 Darüşşafaka üstünlüğüyle tamamlandı.

Üçüncü çeyreğe Doğuş Özdemiroğlu'nun koyduğu enerjinin yanında, takıma hazır bir şekilde katılan yeni transfer Tony Douglas ile iyi başlayan Darüşşafaka, farkı açmaya devam etti. Tarik Black ile boyalı alanda iyi reaksiyon gösteren Maccabi, skorda yakın takibi sürdürdü. Micheal Eric ile son bölümde hücumda önemli işler yapan Darüşşafaka, üçüncü çeyreği 62-51 üstünlükle tamamladı.

Diğer çeyreklerde sahada çok etkili olamayan Wilbekin, son çeyrekte devreye girerek arka arkaya iki üçlük kaydetti. Maccabi'nin sahadaki formda oyuncusu J. O'Bryant'la birlikte üçlüklere devam eden Darüşşafaka farkı 2'ye kadar çekti (63-65). Ancak hücumda savunmayı daha sertleştiren Maccabi'de arka arkaya faulleri alan J.O'Bryant 5 dakika kala oyun dışı kaldı. Tam da işlerin tekrar tersine gittiği dakikalarda Ray Mccallum ile çok kritik baskete imza atan Darüşşafaka derin bir nefes aldı. Ama yakaladığı ritmi sürdüren Maccabi farkı eriterek 02:25 dakika kala öne geçti (70-68). Kalan bölümde kriz anlarında önceki mağlubiyetlerden dolayı üstlerinde oluşan baskının da etkisiyle iyi değerlendiremeyen Darüşşafaka, Maccabi'ye 71-73 mağlup oldu.

Karşılaşmayı Maccabi'de John Dibartolomeo 13 sayı, J.O'Bryant 12 sayı, 14 ribaund, Scottie Wilbekin 11 sayı, Kendrick Ray ve Tarik Black 10 sayıyla tamamlayarak galibiyette etkili rol oynadılar. Daçka da ise Michael Eric 20 sayı, 6 ribaund, Tony Douglas 14 sayı, 6 asist, Ray Mccallum 8 sayı, 6 ribaund, 6 asistle öne çıktılar.

Yorumlar Okunma: 1596