Tufan Önen: BSL'ye çıkan beşinci takımım Akhisar olacak - BasketFaul.com

Tufan Önen: BSL'ye çıkan beşinci takımım Akhisar olacak

10-12-18 14:27
Akhisar Belediye'nin deplasmanda Yalova Belediye'yi yendiği maçta bir Türk oyuncunun performansı oldukça dikkat çekiciydi. Tufan Önen maçı 6 üçlük isabeti ve 35 sayıyla tamamlamıştı. (TBF'nin kayıtlarında istatistiki veriler toplanmadığı için bilgiyi Tufan'ın kendisinden aldık. Daha önce BEST'te oynarken Pertevniyal'e attığı 30 sayı kariyer rekoruymuş. Dolayısıyla son performansı onun yeni rekoru oldu)

Oyak Renault altyapısında başlayıp, A Takımında devam eden serüven sonrasında yolu Banvit ve Bandırma Kırmızı'ya, İBB'ye, Gaziantep'e, Yeşilgiresun'a, BEST'e, Sakarya üzerinden Akhisar'a çıkmış... Zaman zaman BSL, çokça TBL... En önemlisi ise İBB, Yeşilgiresun Belediye, BEST ve Sakarya ile TBL'de oynadığı takımların BSL'ye yükselmeleri... Yani Tufan'ın geçmişinde TBL'den BSL'ye yükselen 4 takım var, şimdi ise beşincisi için Akhisar Belediye'de...

Söz Tufan'ın...
* BSL'de oynamam demiyorum ama TBL'de keyif alıyorum çünkü burada huzur ortamını yakalıyorum. Huzurdan kastettiğim öncelikli olarak süre almak. Ben oynamadan mutlu olabilen tiplerden değilim. Geçmişte 4 TBL takımı ile hedefi yakalayıp yukarı çıktık. Sezon başında Akhisar'dan teklif gelince fazla düşünmeden kabul etti. Birincisi Akhisar'ın niyetini biliyorum, ikincisi de altyapıdaki koçum Ali Uruk'un orada bulunması... 
* Geçmişte TBL'de Eskişehir, Sakarya, TOFAŞ, Darüşşafaka, Bahçeşehir Koleji gibi büyük kadrolar vardı. Bu sezon  ise hiçbir takım çok üstün değil. Bu nedenle de maçlar denk geçiyor. Akhisar olarak biz de BSL'ye yükselme hedefi ile yola çıkan takımlardanız. Bugün itibariyle biraz geride gözükebiliriz ama inanıyorum ki ligin üstündeki takımlara da çelme atanlar olacak ve biz yukarılara çıkacağız.
* Bugüne kadar daha iyi sonuçlar alabilirdik ama hiçbir maçı tam kadroyla oynayamadık. Sezon başından beri hep eksik kadrolarla sahaya çıktık.
* BSL oyuncuları TBL oyuncularından bir gömlek yukarıda ancak TBL'dekiler daha fazla oynama süresi bulabiliyor. TBL'de çok ciddi bir rekabet var ve bu rekabet sayesinde gelecekte bazı oyuncuların Milli Takıma'a davet edilmesi beni şaşırtmayacak.

* Yalova maçında kendimi iyi hissettim, "Bugün benim günüm" dedim ve yüksek yüzdeyle atınca da fazla top kullandım. Sorumluluk almak  istedim, zaten beni bu amaçla buraya getirdiler. Tabii şans da yardım etti ve kariyer maçımı çıkardım.

 

Not: Tufan'ın 22 aylık bir oğlu var: Ömer Ayaz... Evde tufanlar çıkarıyormuş... 56 santim doğduğu dikkate alınırsa.. Belki ileride alkışlayacağımız bir Önen daha geliyor...

Yorumlar Okunma: 3776