Bursaspor seriye devam ediyor - BasketFaul.com

Bursaspor seriye devam ediyor

30-12-18 16:11

İSTATİSTİK

TBL 12. haftasında Bandırma Kırmızı'ya konuk olan Bursaspor, maçın içinde zaman zaman zorlansa da karşılaşmayı 94-84 kazanmasını bildi. Bu sonuçla Bursaspor, arka arkaya 4. toplamda ise 10. galibiyetini elde etti. 

Karşılaşmaya Bursaspor, Borovnjak ve Vragovic ikilisiyle iyi başladı. Sonrasında da 7-0 seri yakalayarak farkı çift hanelere çıkardı (16-5). Ancak son bölümde iyi bir seri yakalayan Bandırma, farkın açılmasına izin vermeyerek maçın içinde kalmaya devam etti. İlk çeyrek 23-20 Bursaspor üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe Bandırma, daha hücumda daha iyi başlasa da savunmada işler istediği gibi gitmeyince skorun gerisinde kalmaya devam ettiler. Üç sayı çizgisinden bu dakikalarda yüzdeli olan Bursaspor ise farkı açmaya devam etti. Çeyreğin ikinci yarısında iyi reaksiyon gösteren Bandırma 03:10 dakika kala skora dengeyi getirdi (38-38). Kalan dakikaların skorda yarın seyrettiği çeyreği Bursaspor 48-47 önde tamamladı.

11-0 ile üçüncü çeyreğe başlayan Bursaspor, farkı tekrar çift hanelere çıkardı. Rİbaundlarda bu dakikalarda etkili olsalar da hücumlardan arka arkaya eli boş dönen Bandırma, farkın açılmasını önleyemedi. Üçüncü çeyrek 72-56 Bursaspor'un farklı üstünlüğüyle tamamlandı.

Son çeyreğe daha istekli ve arzulu başlayan Bandırma, Eray Akyüz ve Erkin Şenel ikilisiyle kaydettiği kritik sayılarla farkı eritmeye başladı. Ancak Vragovic'le cevap veren Bursaspor, son bölümde farkı tekrar açarak rakibini kendisine yaklaştırmadı. Karşılaşmayı Bursaspor 94-84 kazanarak 10. galibiyetini elde etti.

Bursaspor'da Vragovic 25 sayı, 7 ribaund, 6 asist, Recep Doğrusöz 19 sayı, 5 ribaund, Borovnjak 18 sayı, 7 asistle galibiyette etkili rol oynadılar. Bandırma Kırmızı'da ise Eray Akyüz 25 sayı, 6 ribaund, Erkin Şenel 20 sayı, Taylor 13 sayı, 12 ribaundla öne çıktılar.
 

Yorumlar Okunma: 1294