“CAN EVİ” TBL 12. Hafta EN’leri (Halil Atlı) - BasketFaul.com

“CAN EVİ” TBL 12. Hafta EN’leri (Halil Atlı)

30-12-18 23:50

Haftanın değerlendirmesine başlamadan önce bir teşekkür iletmek istiyorum. Geçtiğimiz haftalarda deklare edilen Yeni Nesil Tofaş Projesinin earling programı hakkında bu teşekkürüm. Bildiğimiz gibi Tofaş alt yapı basketboluna senelerdir yaptığı yatırım ve planlı çalışma ile birçok oyuncuyu Türk Basketbol’ na kazandırdı. Ve halen çeşitli projeler üreterek ve uygulayarak bu alandaki hizmetine devam etmekte.


Yurtdışında özellikle Amerika, Kanada ve İngiltere’ de yaygın şekilde Kişisel Gelişim, Mesleki Gelişim ve çeşitli başlıklar altında uygulanmaya çalışılan çeşitli earling programları mevcut. Ve bunların birçoğu ücretli ve kapsamlı programlar.

Tofaş bu eğitim hizmetini ilgililere ücretsiz şekilde, oldukça anlaşılır ve keyifli bir şekilde sunmuş. Geçtiğimiz hafta kendi kendime oluşturduğum profillerde hem “Veli” olarak hem “Antrenör” olarak sunulan tüm eğitimleri tamamladım ve birçok bilgiyi tazeleme ve metodolojik biçimde tekrar gözden geçirme fırsatı yakaladım. Program anladığım üzere daha da geliştirme aşamasında ancak oldukça faydalı. Umarım birçok insan istifade eder, bu güzel proje tüm kulüplerimiz adına öncü olur ve görmezden gelinmez. Bu açıdan başta Tofaş Spor Kulübü olmak üzere, Yeni Nesil Tofaş organizasyonunun başındaki Kartal Önel hocamıza teşekkürü kendi adıma bir borç bilirim.

Alt yapımız basketbolumuzun “Can Evi”. Her ne kadar geri planda kalsa da son dönemde TBL alt yapıdan çıkan ve BSL’ de kontrat ya da süre bulamayan potansiyel oyuncularımıza ev sahipliği yapmakta ve bu oyuncular burada kendini fazlasıyla geliştirmekte.

Bu haftada neredeyse kazanan kaybeden tüm takımlarda genç oyuncular takımlarına önemli katkılar sağladılar ve galibiyetlerde de önemli pay sahibi oldular. Geçtiğimiz hafta da bahsettiğim gibi bu bizim basketbolumuz adına çok güzel bir şey ve TBL’ nin son iki sezondur olan profili artık daha önceki yıllara göre çok çok daha farklı ve kolektif. Bu da oynanan basketbolun kalitesinin teknik anlamda yükselmesiyle beraber sahada izlenilen basketbolu oldukça enerjik ve keyifli bir hale getiriyor tabiî ki.


12.Haftayı değerlendirecek olursak:

OGM Ormanspor 81 – 72 Mamak Belediye Yeni Mamak Spor
Son iki haftadır kaybeden Orman Spor, geçtiğimiz hafta son topta kaybeden Mamak Belediye Yeni Mamak Spor ile karşı karşıya geldi ve haftanın ilk mücadelesi olan Ankara derbisi oldukça çetin geçti! Bu galibiyete her iki tarafın da ihtiyacı oldukça fazlaydı ve bunu gösterir şekilde her iki takımda maça oldukça sert başladılar.

Özellikle maçın başından itibaren tüm maça yayılan şekilde her iki tarafta tüm maç boyunca oldukça konsantreydi ve gözlemleyebildiğim tüm detayları her iki tarafta rakibi için saha da tüm maç boyunca uyguladı diyebilirim.

Ormanspor’dan bahsedecek olursak, özellikle geçtiğimiz iki haftada yaşadıkları oyun içi sekanslardaki kopuklukları bu hafta ikinci periyot haricinde yaşamadılar ve yaptıkları basit hataları oldukça aza indirgemeyi başardılar. Her ne kadar maçın genelinde her iki tarafta fazla top kaybı yapmış olsa da genel anlamda da galibiyeti Orman Spor’a getiren en önemli faktörün basit hatayı minimuma indirgemiş olması oldu diye düşünüyorum.

Yeni Mamak Spor ise ikinci periyotta offensive açıdan ortaya koyduğu yüzdeli basketbolu ve savunma kaynaklı ürettiği sayıları maçın geri kalan kısmına yansıtamadı ve özellikle üçüncü periyotta savunmada geçtiğimiz haftaya benzer şekilde yaşadıkları sıkıntılar -her ne kadar direnmeye gayret etseler ve teknik çalışılmış detaylar doğru işlese de- Yeni Mamak Spor a maçı kaybettiren etkenler olduğu kanısındayım.

Ancak Sercan Topçu’ya ayrı parantez açmam gerekirse, tüm maç boyunca tecrübesiyle geçtiğimiz iki hafta olmayan şeylere saha içinde hem basketbol olarak hem lider oyuncu olarak müdahale etti diyebilirim. Galibiyette büyük payı olduğunu düşünüyorum.

Maçın Oyuncusu: Sercan Topçu – 20 Sayı, 4 Rebound, 3 Asist, 3 Top Çalma (14+/-)


Düzce Belediye 79 –60 Yalova Belediye
Düzce Belediye kendi evinde konuk ettiği Yalova Belediye’sini baştan sona önde götürdüğü maçta oldukça keyif veren bir basketbolla yenmeyi başardı. Özellikle genç oyunculardan katkı alarak sahada oynadığı basketbolla çok daha aktif kalan taraf Düzce Belediyesi oldu. Doruk Dora ve Eray Aydoğan’ın hem hücumda hem savunma da verdiği katkı Düzce Belediye’sine büyük artı olarak döndü diyebilirim. Genel olarak yine oynadığı keyif veren basketbolla Düzce Belediyesi rahat bir galibiyet aldı ve özellikle savunmada çalışılan detayları maç boyunca sahada uygulayan taraf oldu. Böylelikle 9. galibiyetini alan Düzce Belediye’si zirve takibini ciddi anlamda devam ettirmiş oldu.

Yalova Belediyesi ise maç genelinde aktif rotasyonunu oldukça fazla kullanmaya çalıştı. Ancak bu onlara özellikle maçın ikinci yarısında dezavantaj yarattı diye düşünüyorum. Düzce Belediye’sinin yaptığı ilk hücumdan itibaren, maç boyunca özellikle reboundlarda yaşadıkları problem Yalova ekibi adına en büyük sıkıntıydı ve buradan oldukça fazla basit sayı yediler. Yabancısız oynadıkları bu maçta sezon başından bu yana aktif rotasyonla çok fazla oynamaya alışık olmadığı düşündüğüm Yalova Belediyesi son periyotta özellikle savunma da yaşadığı basit hatalar ve hücumda kullandıkları dengesiz toplarla, periyot bazında da skor olarak kaybederken (20 – 14), maçtan da koparak kaybetmiş oldular ve alt sıralarda kaldılar.

Maçın Oyuncusu: Steve Taylor JR – 13 Sayı, 6 Rebound, 4 Asist, 1 Blok (12.8+/-)


PETKİM Spor 93 – 85 Artvin Belediye
Son iki maçını içerde oynayan Petkim Spor bu maçta geçtiğimiz hafta yine deplasmanda çok iyi bir oyunla galip gelen Artvin Belediye’sini konuk etti. Genel olarak maça çok daha enerjik ve istekli başlayan taraf ev sahibi ekipti. Özellikle son haftalarda gelen galibiyetler ve kendi evinde daha rahat basketbol oynayan Petkim Spor, oynadığı olgun basketbolu tüm maç boyunca içerisinde bulunduğu disiplinden kopmadan devam ettirdi ve sahaya giren tüm oyuncularından katkı aldı diyebilirim. Her ne kadar maçın ikinci yarısı daha fazla skor üreten taraf Artvin Belediyesi olduysa da özellikle ikinci periyotta oynadığı tempolu basketbol ile 29 sayı üreten Petkim Spor maçın geri kalan kısmında da rakibinin yaklaşmasına izin vermedi ve disiplinden kopmadan maçı kazanmasını bildi.

Artvin Belediyesi’ nde ise geçtiğimiz hafta oynanan basketbola nazaran devreye giren oyuncu sayısı oldukça azdı. Aslında butik bir kadroya sahip olan Artvin, yine Ricky L. Tarrant ve Özgür Şahin’den oldukça fazla katkı alırken bu maçta uzun oyuncu rotasyonundaki yabancı oyuncusu Marshall O. Moses’dan istediği katkıyı alamadı ve genel rotasyonunu da oldukça dar kullandığını maç genelinde gözlemlediğim detaylardan birisiydi. Konuk ekip her ne kadar ikinci yarıda ve özellikle son periyotta oyunu özellikle Ricky L. Tarrant ile domine ederek daha fazla çembere gitmeye çalışsa da oyun içerisinde belli yerlerde yaşanılan ekstra düşüşler ve zaman-zaman oynanan ritimsiz basketbol maçın kaybedilmesine önemli etkenler oldu.

Maçın Oyuncusu: Marcus R. Kennedy – 24 Sayı, 11 Rebound, 3 Asist, 2 Top Çalma (22.5+/-)


Final Spor 89 – 90 Akhisar Belediye
Son beş maçının dördünü kaybederek düşüşe geçen Final Spor’un evinde Akhisar Belediye’ sini ağırladığı maçtan galibiyet çıkarması kendileri adına önemliydi ancak istediklerini alamadılar.

Geçtiğimiz hafta Bandırma Kırmızı’ya kendi evinde mağlup olarak galibiyet serisine ara veren Akhisar Belediyesi yeni bir seri başlatmak adına deplasmandan önemli bir galibiyet çıkarttı. Önümüzdeki haftalarda potansiyel rakipleriyle avantajlı bir fikstür oynayacak olan Akhisar Belediyesi bu galibiyette ele aldığı avantajı mutlaka kullanacaktır.

Genel olarak basketbolun hücum yönünün daha fazla ön planda olduğu maçta her iki tarafta defensive olarak enerjik sayılsa da oldukça basit hatalar yaparak birbirlerine kolay sayı izini verdiler. Bu da maçın daha fazla offensive düzeyde geçmesine sebep olurken, genel olarak skora bakılmaksızın Final Spor maçı daha fazla domine etti diyebilirim. Maç sonunda saha içi yüzdelerine bakıldığında da istatistiksel olarak çok daha iyi olan Final Spor, maçın özellikle son kısımlarında yapılan tercih hataları ile maalesef maçı kaybeden taraf oldu.

Akhisar Belediye’sinin ise maçın genelinde kendi düzeninden genel manada kopmaması, farklı periyotlarda farklı oyunculardan katkı alması ve en önemlisi maçın son 03:00 dakikası heyecanlı sekanslar olsa da bu sekanslarda daha akıllı, sakin ve dengeli oynaması -birazda şans faktörünün devreye girmesiyle beraber- maçı konuk ekibe getiren en önemli faktörler oldu diyebilirim. Maçın sonunda da Vytenis Cizauskas’ın ilk serbest atışı kaçırdıktan sonra ikincisini bilerek kaçırması ve Final Spor’a dengeli top kullanacak yeterli süre kalmaması maçı Akhisar’ a kazandırdı. Eğer Final Spor özellikle son iki hücumunda doğru oyuncularla topu buluşturarak skor üretebilme şansı bulsaydı maçı kaybeden taraf belki de Akhisar Belediyesi olacaktı.

Her şeye rağmen haftanın en çekişmeli maçlarından birinin bu maç ile oynandığını ve kendi içerisinde birçok detay ve her iki takım açısından da dersler barındırdığını rahatlıkla söyleyebilirim. Ayrıca bir parantez açmam gerekirse, Final Spor maçı kaybetse de genç oyuncusu Umut Gecen’in tüm maç boyunca aldığı sürede yaptığı her manada olumlu katkı, genç oyuncunun bir kaç basit hatası olsa da bence çok sevindiriciydi (28:38 Dakika, 6Sayı, 3Rebound, 8Asist).

Maçın Oyuncusu:
Tufan Önen – 25 Sayı, 3 Rebound, 4 Asist, 1 Top Çalma (20.9+/-)
Curtis E. Kelly – 18 Sayı, 5 Rebound, 1 Top Çalma, 2 Blok (13.6+/-)


Manisa Büyükşehir Belediye 75 – 58 Ankara DSİ
Geçtiğimiz haftayı mağlubiyetle kapatarak galibiyet serisine ara veren Manisa Büyükşehir Belediyesi evinde Ankara DSİ’yi ağırladı. Play-Off yarışından kopmamak adına kendi evinde önemli olan bu maçta alınacak olan galibiyet Manisa ekibine oldukça lazımdı. Her iki takımında defensive olarak çalışılmış detaylara ağırlık vererek oynadığı maçta kazanan taraf Manisa Büyükşehir Belediye’ si oldu.

Özellikle ikinci periyot ve sonrasında topu daha çok paylaşarak doğru pozisyonları yaratan ve çok fazla boş şut imkânı bulan Manisa ekibi bununla beraber defensive taraftaki enerjisini de tüm maça yaymayı başararak önemli bir galibiyet almayı başardı ve son 5 haftada 4 galibiyet almış oldu. Fırat Töz’ün yokluğunda iki haftadır farklı oyuncularla Point–Guard pozisyonunu toparlamaya çalışan Manisa Büyükşehir Belediye’ de bu haftada bu açığı kapatan en önemli isim Zafer Sezer Alp ile beraber genç oyunculardan Alihan Deniz Genç oldu. Rotasyondaki süreyi paylaşıp birbirlerinin hatalarını maç boyunca tolere ederek takıma galibiyeti getiren önemli oyuncular oldular diyebilirim.

Ankara DSİ ise maça özellikle defensive tarafta olduğu kadar offensive tarafta da kararlı başlamasına rağmen geçtiğimiz hafta olduğu gibi hem rotasyonda yaşanan sıkıntılar hem de özellikle 1on1 müdafaadaki eksikliklerle beraber savunmadaki periyot periyot düşen enerji ile maçtan üçüncü periyot sonu itibari ile tamamen koptu ve rakibine rahat bir galibiyet almasında yardımcı oldu diyebilirim. Lige oldukça iyi başladığını söyleyebileceğim Ankara DSİ umarım bu kötü gidişatın içinden bir an evvel çıkar.

Maçın Oyuncusu:
Zafer Sezer Alp – 11Sayı, 4Rebound, 3Asist (7.9+/-)
Alihan Deniz Genç – 8 Sayı, 2 Rebound, 4 Asist, 1 Top Çalma (6.7+/-)


Edirne Spor 71 – 91 Sigortam.net İTÜ BB
Ligin son sıralarında yer alan Edirne Spor evinde konuk ettiği, son haftalarda iyi sonuçlar alan Sigortam.net İTÜ Basket’e mağlup oldu. Genel olarak basketbol açısından detaysız geçen maç buna rağmen oldukça gergin bir havada oynandı. Sahadaki genel stres düzeyinin özellikle Edirne Spor adına oldukça yüksek olduğunu söyleyebilirim.

Genel olarak maçı değerlendirecek olursam, Sigortam.net İTÜ Basket’ in geniş rotasyonuyla beraber sahaya giren hemen-hemen her oyuncusundan katkı aldığını gördük. İstanbul ekibi savunmada çok fazla agresif gözükmese de savunma kaynaklı ürettikleri sayılarla özellikle üçüncü periyotta farkın açılmasını sağladı.

Lige yabancısız devam etme kararı alan Edirne Spor tarafında ise işler geçtiğimiz hafta ile beraber oldukça kötü sinyaller vermeye başladı bence. Maçın başından itibaren -son periyot haricinde- her periyot bir önceki periyottan daha az skor üreterek yabancı oyuncu katkısından belirgin şekilde mahrum kalan Edirne Spor her ne kadar sahada özellikle maçın başında savunmada enerjik kalarak mücadele etmeye çalışsa da, savunmada düşen enerji ile beraber offensive tarafta da sıkıntılar yaşadı ve ikinci yarı direncini tamamen kaybetti. Sigortam.net İTÜ Basket bu maç ile galibiyet sayısını 6’ ya çıkarttı ve Play-Off yarışındaki orta hatta sürekliliğini korumak adına önemli bir galibiyet almış oldu. Edirne Spor ise 2 galibiyette kaldı.

Maçın Oyuncusu: Yunus Akçay – 23 Sayı, 5 Rebound, 4 Asist (20.4+/-)


Bandırma Kırmızı 84 – 94 Bursaspor
Geçtiğimiz hafta deplasmanda kıymetli bir galibiyet alan Bandırma Kırmızı bu hafta kendi evinde ligin zirve takipçilerinden Bursaspor’u konuk etti. Bursaspor açısından zirve yarışından kopmamak adına en yakın rakibi Düzce Belediye’sinin de kazandığı hafta da bu deplasman galibiyetine ihtiyaç fazlaydı.

Maça her iki taraf da oldukça tempolu ve agresif başladı denebilir. Özellikle geçtiğimiz hafta aldığı galibiyetten sonra Bandırma ekibi özellikle işin savunma tarafında ilk periyotta oldukça konsantreydi ve hücumda da bulduğu skorla maçın kopmasına izin vermedi. İlk yarıda her iki takımın performansı da birbirine oldukça yakındı ancak hücumda topu daha iyi paylaşan ve istediği sonuca giden taraf Bursaspor oldu diyebilirim.
Üçüncü periyota ise Bursaspor adeta fırtına gibi başlarken 11 – 0’ lık seri yakaladı ve Bandırma Kırmızı’nın maçın genel itibari ile direncini bu periyotta kırdı. Özellikle savunma kaynaklı ürettikleri sayılarla beraber yine hücumda topu doğru paylaşması Bursaspor’a -hücumdaki yüksek yüzdeyle beraber- olumlu geri dönüş yaptı.

Bu periyotta Bandırma Kırmızı sadece 9 sayı üretebildi ve bu zamana kadar bir periyotta ürettiği en düşük skoru üretmiş oldu. Çok fazla düzen dışı kalan Bandırma Kırmızı bu periyotu oldukça kötü kapatırken, dördüncü periyotta sahada bambaşka bir Bandırma Kırmızı vardı!  Maçın bu periyotta mücadele düzeyi oldukça yukarıya çıksa da genel olarak oyunun ritmini sürekli elinde tutmayı başaran Bursaspor oldu ve bu periyotu skor bazında kaybetse de (28 – 22) oyunun dinamizmini elinde tutan taraftı. Rakibini özellikle üçüncü periyotta elde ettiği avantajla beraber yanına yaklaştırmadı.

Ancak özellikle değinmem gerekirse haftanın en çekişmeli bir diğer mücadelesi olan bu karşılaşmada, son periyotta Bandırma Kırmızı her ne kadar offensive tarafta iyi görüntü verse de savunma da ve maçın genel konsantrasyonunda sıkıntılar yaşayan Kırmızı, maçın başında ortaya koyduğu profili sahaya yansıtmakta sıkıntı yaşadı.

Alınan bu önemli galibiyetle konuk ekip galibiyet sayısını 10’a çıkarttı ve şu an için averajdan dolayı sıralamada aynı galibiyet sayısında olan OGM Ormanspor’un arkasına takılarak 3. Sırayı aldı. Olası bir mağlubiyette bu hafta Düzce Belediye’ si 3. Sıraya yükselecekti.

Maçın Oyuncusu:Karlo Vragovic – 25 Sayı, 7 Rebound, 6 Asist, 2 Top Çalma (27.7+/-)Selçuklu Basketbol 104 – 96 Karesi Spor Basketbol
Haftanın son karşılaşmasının TBL severlere hem mücadelesi yüksek bir maç hem de keyifli bir basketbol izlettirdiğini söylemeliyim. Selçuklu Basketbol’un içinde bulunduğu zor durumlara rağmen sahaya her maçı kazanmak için çıkmasından ve bu konsantrasyonu sağlamakta Coach’a ne kadar büyük iş düştüğünden ayrıca tüm oyuncuların karakterli duruşundan söz etmiştim ancak bu hafta lideri devirmeleri gerçekten hem şaşırttı hem de ligde şu ana kadar oynanan en keyifli maçlardan birisini seyrettirdi diyebilirim.

Geçtiğimiz hafta içi takımdan ayrılan Bora Hun Paçun’dan yoksun olarak sahaya çıkan ev sahibi ekip tüm maç boyunca oyunu asıl domine eden taraftı ve çalışılan tüm detayları özellikle üçüncü ve dördüncü periyotlarda sahada çok güzel yansıttılar.
Genel olarak maçın ilk iki periyodu denge bazında ve karşılıklı skorlar ve boş atışlarla geçse de maçın ilerleyen kısımlarının bu şekilde geçmeyeceği çok açık ve net belli idi çünkü her iki takımında sahada yapmak istediklerini inatla yapmaya çalışması ve her iki tarafında kendi sisteminden vazgeçmeden sahada mücadele etmesi bunu belli etti!

Ancak Karesi Spor’a maç geneli için bir parantez açacak olursak; konuk ekip genel olarak maça biraz da olsa konsantrasyon eksikliği ile çıkmış gibiydi. Balıkesir ekibi her ne kadar ilk periyodun ikinci beş dakikasıyla beraber ikinci periyotta bu halinden sıyrılmaya çalışsa da Selçuklu Basketbol’un iyi çalıştığı dersine cevaben reaksiyonları yeteri kadar iyi değildi ve özellikle üçüncü periyot itibari ile neredeyse istedikleri hiçbir şeyi ve kendi basketbol profillerini sahaya yansıtamadılar! Aslında bundan dolayı da maç çok gerildi ve bu gerginlik Karesi Spor’ a yaramadı. Diskalifiye edilen oyuncularla beraber oyunun momentumu Selçuklu Basketbol’a geçti diyebilirim.

Maçta yükselen gerginlik Selçuklu Basketbol’a da bir o kadar yaradı ve dördüncü periyotta da dersini iyi çalıştığını belli eden ev sahibi ekip, ikinci yarıda da 52 sayı üreterek maçı 104 – 96 kazanan taraf oldu ve bu zorlu günlerde oldukça ciddi mesajlar verdi bence.
Selçuklu Basketbol’u aldıkları galibiyetten ötürü, ayrıca her iki takımı da verdikleri mücadeleden ötürü tebrik ederim.

Maçın Oyuncusu:
Mert Celep – 24 Sayı, 8 Rebound, 4 Asist, 1 Top Çalma, 2Blok (29+/-)
Marcus A. Hall – 26 Sayı, 8 Rebound, 7 Asist, 3 Top Çalma, 1 Blok, (30+/-)

12.Haftayı da yine mücadelesi bol ve çekişmeli maçlarla tamamlamış olduk. Ancak dediğim gibi kazanan tüm takımlarda hem Türk oyuncuların katkısının yüksek olması hem de yazımın başında belirttiğim gibi kazanan kaybeden tüm takımlarda genç oyuncularımızın sorumluluk alması bu hafta adına sevindiriciydi.
2018 yılının TBL’ deki son maçlarında kazananlar yeni yıla mutlu girdiler. Ancak yeni yılın kazanan kaybeden tüm takımlarımıza, tüm basketbol camiasına ve ülkemize mutluluk, huzur, bol bereket ve kazanç getirmesini temenni ediyorum. Hepimizin yeni yılı kutlu olsun..
 

 

TBL HAFTANIN EN’leri
Haftanın Takımı
Selçuklu Basket
Haftanın Altın Karması
Sercan Topçu (Ormanspor)
Yunus Akçay (Sigortam.net İTÜ Basket)
Doğukan Şanlı (Petkim Spor)
Mert Celep (Selçuklu Basket) 
Ahmet Can Duran (Sigortam.net İTÜ BB)
Haftanın Altın Karması (Yabancı)
Karlo Vragovic (Bursa Spor)
Derrick Marks (Manisa BŞB)
Antonio Yasiin Ihsan Graves (Ormanspor)
Marcus L. Kennedy (PETKİM Spor)
Curtis E. Kelly (Akhisar Belediye)
Haftanın Koçu
Cengiz Karadağ (Selçuklu Basket)
Haftanın Oyuncusu
Sercan Topçu (OGM Ormanspor)
Marcus A. Hall (Selçuklu Basket)
Haftanın Genç Oyuncusu
Doruk Dora (Düzce Belediye)
Haftanın skoreri
Ricky L. Tarrant (Artvin Belediye) 39 Sayı
Haftanın 3’lükçüsü
Yunus Akçay (Sigortam.net İTÜ BB) 6/7 %86
En fazla 3’lük sayı kaydeden oyuncu
Ricky L. Tarrant (Artvin Belediye) 7/9 %78
Haftanın en fazla sayı atan takımı
Selçuklu Basket (104)
Haftanın en az sayı yiyen takımı
Mamak Belediye (58)
En fazla serbest atış kullanan takım
Akhisar Belediye (27/35) %77
En az serbest atış kullanan takım
Edirne Spor (08/11) %73
En fazla ribaund alan takım
Edirne Spor (44)
En fazla ribaund alan oyuncu
Mustafa Baki Görür (PETKİM Spor) 13
En fazla asist yapan takım
Karesi Spor Basketbol (29)
En az asist yapan takım
Ankara DSİ (11)
En fazla asist yapan oyuncu
Vytenis Cizauskas (Akhisar Belediye) 11
En fazla top çalan takım
OGM Ormanspor 12
En az top çalan takım
Edirne Spor (3)
En fazla top çalan oyuncu
Arif Erhan Kocamış (Manisa BŞB) 5
En fazla top kaybeden takım
Mamak Belediye (20)
En az top kaybeden takım
Akhisar Belediye (8)

 

S Takım O G M A Y P
1 Karesi Spor Basketbol 12 11 1 1235 1041 23
2 OGM Ormanspor 12 10 2 961 856 22
3 Bursaspor 12 10 2 990 887 22
4 Düzce Belediye 12 9 3 948 891 21
5 Manisa BŞB. 12 7 5 934 885 19
6 Akhisar Belediye 12 7 5 957 907 19
7 sigortam.net İTÜ Basket 12 7 5 1003 989 19
8 Selçuklu Basketbol 12 7 5 930 934 19
9 PETKİM Spor 12 6 6 964 941 18
10 Artvin Belediye 12 5 7 990 1043 17
11 Mamak Belediyesi 12 5 7 935 920 17
12 Finalspor 12 3 9 945 1007 15
13 Ankara D.S.İ 12 3 9 861 966 15
14 Edirnespor 12 2 10 922 1080 14
15 Yalova Belediye 12 2 10 958 1054 14
16 Bandırma Kırmızı 12 2 10 912 1044 14

 

Gelecek Hafta Maçları ( 13. Hafta / 4 – 5 Ocak 2019)
sigortam.net İTÜ Basket - Selçuklu Basketbol
Yalova Belediye - OGM Ormanspor
Finalspor - Bandırma Kırmızı
PETKİM Spor - Düzce Belediye
Mamak Belediye - Edirnespor
Karesi Spor Basketbol - Manisa BŞB
Ankara DSİ - Bursaspor
Akhisar Belediye - Artvin Belediye

Yorumlar Okunma: 3477