Bozoğlu: Nazilli Belediye Başkanının yarattığı olay yakışmadı - BasketFaul.com

Bozoğlu: Nazilli Belediye Başkanının yarattığı olay yakışmadı

01-01-19 14:17
TB2L takımlarından Erzurum Belediye'nin genel menajeri  Aykut Bozoğlu, Nazilli Belediye'ye 73-67 yenildikleri maçta spora yakışmayan olaylar yaşandığını söyledi.

Bozoğlu olaylı maçla ilgili olarak şöyle konuştu:
"Maçın bitmesine beşbuçuk dakika kala durum berabere iken Nazilli Belediye Başkanı hakemlere, daha sonra da bizlere küfretmeye başladı. Bunun üzerine hakemler belediye başkanının salondan çıkartılması için oyunu durdurdu. Soyunma odasına giden hakemler bütün salonun boşaltılmasına karar verdi. Nazilli Belediye Başkanı 'Beni buradan kimse çıkartamaz' diye direndi ama sonunda dışarı çıkartıldı. Bu arada bütün seyircilerle birlikte hiçbir kabahati olmayan bizim başkanımız da dışarı alındı. Maç 40 dakika sonra yeniden başladı ancak hakemler meydana gelen olayların etkisi ile standartlarını kaybetti ve sonuçta mağlup olduk.

Maçın bitmesiyle birlikte aynı anda salona bütün Nazilli seyircileri girdi. Neyse ki küfür dışında büyük tatsızlık olmadı.

Bu ligde birçok takım kendi ölçüleri içinde yatırım yaptılar. Bu ligin daha iyi şartlarda ve daha iyi hakemlerle oynanması sağlanmalı.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık 2 yıl önce futboldaki Erzurum maçında da olay çıkarmış ve sahaya girmişti. Başkanın davranışı spor sahalarına yakışmıyor" 

Yorumlar Okunma: 4422