Takım menajeri üçlük sokar mı? (Yasin Yıldırım) - BasketFaul.com

Takım menajeri üçlük sokar mı? (Yasin Yıldırım)

01-01-19 16:44

Grant Kersey, bu ismi basketbol sahalarından tanıyabilmek için NCAA'i yakından takip etmek hatta çok yakından takip etmek gerekiyor. Çünkü kendisi aslında Virginia Cavaliers takımının menajeri. Fakat hikaye burada son derece ilginçleşiyor.


Grant Kersey lisedeyken fena olmayan  bir basketbolcuydu. 1.83'lük boyuna rağmen bir beyaz için gayet iyi atletizmiyle  estetik smaçlar dahi yapabiliyordu. Fakat lise bittiğinde bu yeteneğiyle herhangi bir üniversiteden davet alamayacağını farketti. Lisede takım arkadaşı olan Austin Katstra'nın da oynadığı Virginia Üniversitesi'nde ise Takım Menajerliği rolü boştaydı. Oraya başvurdu ve kabul edildi.

Grant Kersey Virginia'daki ilk iki senesinde sadece takım menajerliği görevini yapmadı zaman zaman idmanlarda yarı profesyonel oyuncu gibi performans da sergiledi. 

Üniversitedeki üçüncü sezonunda koç Tony Bennett'ın ilginç bir fikri vardı. Koç şöyle demişti:" Grant muhteşem bir hikaye, o buraya menajer olarak geldi ve sanki yarı zamanlı antrenman oyuncusu gibi de bize yardımcı oldu. Çok çalıştı ve kendinden beklenen her görevi yerine getirdi. Menajerlerimizle sürekli iletişim halindeyim onlar sürekli bize bir şeyler verir sonunda ilk kez onları ödüllendirme şansı elime geçti ve bunu kullandım. Aslında Grant gayet iyi bir oyuncu, lisedeyken de çok iyiymiş ve gerçekten hızlı."

Koç Tony Bennett, Grant Kersey'e iç saha maçlarımızda seni kadroya alacağım dediğinde herkes bunu şaka sanmıştı ya da saha kenarında oyuncularla beraber durabilmesi için yaptığını sanmıştı. 11 Kasım'daki George Washington maçında fark 20 iken son saniyelerde Grant Kersey oyuna girdi ve 2/2 serbest atış atarak kariyerinin ilk sayılarını üretti. Sonraki hafta Coppin State karşısında takımları farka koşarken tam 4 dakika süre bulan Kersey üçlük isabeti bulunca salonda bulunanlar çılgına döndü. 3 Aralık'ta Morgan State'e karşı yine şut kaçırmadan 1 ikilik 3 serbest atışla 5 sayı üreten Kersey 2018'in finalini ise inanılmaz bir şekilde yaptı. 

Fark 40'lara çıktığı için son 2 dakikada koçu Kersey'i oyun aldı. Fakat deplasman ekibi Marshall tam saha baskı yaparak rakibin bench oyuncularından faydalanmaya çalıştı. Kersey önce liseden de arkadaşı Katstra'ya topu çıkardı ama üçlük isabetli olmadı. Kaçan şutu çok iyi takip edip ribaundu alan Kersey dışarı çıkıp step back üçlükle takımının koç Tony Bennett liderliğinde 300. galibiyetine ve kariyerindeki ilk 100 sayılık galibiyetine ulaşmasını sağladı.

Gecenin sonunda koç Bennett'a, Kersey'nin oynaması kendisine ya da takıma ne katacak diye sorulduğunda ise Bennett çok sevilen takım menajerinin durumunu şöyle açıkladı:
"Kersey için ne mi olacak? en fazla Instagram'daki takipçilerinin sayısı artar. Evet evet kesinlikle instagram takipçilerinin sayısı fırlayacaktır."

Kersey'nin Marshall karşısındaki son saniye üçlük basketi:


Yorumlar Okunma: 3360