'Belediye Başkanı halkını korumak istedi' - BasketFaul.com

'Belediye Başkanı halkını korumak istedi'

02-01-19 04:53
TB2L takımlarından Nazilli Belediye'nin İdarî Kordinatörü Utku Duru, sahalarındaki olaylı Erzurum Belediye maçıyla ilgili bir açıklama yaptı ve "Centilmence oynanan maçta hakemin egosu öne çıktı." dedi.

Duru'nun açıklaması şöyle:

"Söz konusu maçta hakeme herhangi bir sözlü ve fiili saldırı olmadı. Rakip oyunculara da herhangi bir sözlü fiili bir saldırı olmadı.
Yeni bir takımımız, iç sahada avantajlı olmamız lazım. Takımımızın taraftarı ıslıklamayı bile bilmiyor. Böyle bir takım ve seyirci için nasıl savunma istenecek durumu olur? Evet, siyah montlu bir kişi hakemin  yanlış kararına itiraz etti, fakat hakem arkadaşlar o kadar toy ki ne bir uyarıda bulundu, ne bir anons yaptırdı. Direkt gözlemciyi çağırdı, 'alın bu adamı' dedi.
 O ana kadar iki takım da başa baş mücadele ederken hakem egosu maçın önüne geçti. Oysa centilmence bir maç oynuyordu.  Hem de; hakem hatalarına rağmen (örneğin topun kimden çıktığını hakemler yanlış çalıyor oyuncular sahada düzeltiyor- o derece-)

Hakemin egosu bir seyirciyle başladı, hadi seyirciyi çıkardık. Belediye başkanı seçilmiş biri olduğundan halkını korumak istemesi üzerine hakem, başkanını da dışarı attı. 'Tamam hocam Başkan da çıktı, oynat' dedik bu sefer 'tüm seyirciler çıksın' dedi.

Gariban seyirciler 'Bizim ne suçumuz var?' diye diye çıktılar. Nazilli'de ilk defa bu boyutta basketbol maçı oynanıyor, seyirci yeni alışıyor maçlara,ama sen bir hakem olarak nelere mal oluyorsun?

Amaç ne? Basketbolu Türkiye'de sevdirmek. Bir hakem ne yapıyor? Egosu yüzünden maçın önüne geçiyor.

Bitmedi komiklikler; 'Tamam hocam seyirci çıktı' diyoruz, 'Yetmez, şeref tribünü de çıkacak' diyor. Oynat artık. 
Bitmedi, en çok üzüldüğüm Erzurum BŞB Başkanı 1000 km. uzaklardan gelmiş , 'Misafir, o çıkmasın bari' diyorum, 'O da çıkacak' diyor.

Bunları yaparken ne bir uyarı, ne bir anons..  Tamamen egosu maçın önüne geçti ve mükemmel maça gölge düştü." 

Yorumlar Okunma: 4696