Koç Gören'in ağzından Türk Telekom'un yükselişi... - BasketFaul.com

Koç Gören'in ağzından Türk Telekom'un yükselişi...

02-01-19 22:11
Türk Telekom sezona ligde 6'da 3, Eurocup'ta ise 3'te 0 ile başladı. Ligdeki yenilgilerden ikisi Fenerbahçe ve Anadolu Efes'e, Eurocup'ta ise ikisi deplasmanda olmasına karşın sonuçlar çok keyif verici değildi...

Sonrasında ise karşımıza ligde 6 maçlık galibiyet serisi yakalayan, Eurocup'ta şansını son maça kadar sürdüren, çok iyi görünüm veren bir Türk Telekom var... 

Eurocup'taki çıkışları TOP 16'ya kalmalarına yetmese de BSL'de birinci devreyi ilk 4 arasında bitirmeyi garantileyen, daha önemlisi oyun olarak büyük gelişim gösteren Telekom'daki değişimi koç Burak Gören'e sorduk...

İşte yanıtları...
* Ligde Fenerbahçe ve Anadolu Efes'e karşı aldığımız yenilgiler normaldi, sadece Büyükçekmece maçını kötü oynatarak kaybettik. İyi bir dünümüzde değildik. 
* Yerli kadrosunun büyük bölümü geçen sezonki kadromuzda da vardı ancak yabancıların katılımı ile doğal olarak bütün kimya değişti ve düzeni sağlamamız zaman aldı. 
* Eurocup'ta en zorlu grupta, yeni Euroleague takımı ASVEL ve Euroleague'den gelen Valencia gibi takımlarla mücadele ettik. Henüz sistemi oturtamadığımız dönemde aldığımız mağlubiyetlerden sonra TOP 16'ya kalma şansı bulacak sayıda maç kazandık ama dış etkenler daha fazlasını yapmamızı önledi.
* Herşey son Partizan cehennemine kaldı, o şartlarda yenmemiz kolay değildi ve sonuçta averajla elendik... İyi bir adım, önemli bir deneyimdi.. Sezon başında yaşadığımız sakatlık sorunları olmasa gruptan çıkabilirdik. Partizan yenilgisine oyuncular da çok üzüldü, maç sonrası soyunma odası matem yeri gibiydi.
* Kenny Gabriel, Panathinaikos'tan 2 sene oynamadan geldi ve kötü başladı, ayrıca dizinde sakatlık vardı. Milli Takım arasında dinlenme olanağı buldu ve performansı yükseldi.
* 13-14 maçı sakatlığı nedeniyle Reggie Redding'den yoksun oynayarak başladık. İlk dönemde yerli oyuncularımızın da sakatlıkları oldu.
* Biz ne yaptıysak, ya da yapacaksak takım olgusunda kararlıyız. Sylven Landesberg İspanya sayı kralı olarak aramıza bireysel oynayan bir takımdan katıldı. Şimdi bizde de yüksek skorla oynuyor ama düzen içinde atıyor. Ayrıca Göksenin Köksal'ın kendisini çok iyi savunduğu maçta diğer oyuncularımızdan skor bularak iyi bir takım olduğumuzu gösterdik.
* Kadronun sorunu olmayan, takımın başarısına öncelik veren, karakterli takım oyunculardan kurulu olması en büyük avantajımız. Gerek saha içinde, gerekse saha dışında uyum içinde birlikte olan oyuncularımızı motive etmek için konuşma yapmak gereğini hissetmiyoruz. Hepsi de sorumluluklarının bilincindeler.
* Kazanmak tabii ki güzel ancak bunu yaparken basketbol olarak da güzellikler sunmalıyız. Taraftarı galibiyet kadar oyunun kalitesi, mücadelenin yoğunluğu da ilgilendirir. Biz de onlara salondan ayrıldıklarında akıllarında kalacak güzel oyun, güzel hareketler izlettirmeye çalışıyoruz.
* Ankara'da yetişen birisi olarak Türk Telekom'un salonu tıka basa doldurduğu günler gözümün önünde. Hem peş peşe gelen galibiyetler, hem tribünlerin hoşuna giden oyun sayesinde İBB maçını 5 bin kişiye oynadık, Galatasaray maçına 7-8 bin kişi geldi. Umarım ligin ikinci yarısında ve play-off'larda boş koltuk kalmaz.

* Ligin ikinci yarısında ayaklarımızın üzerinde sağlam basarak. mevcut pozisyonu korumak istiyoruz. Ligi iyi bir yerde bitirdikten sonra yeni hedeflerimizi belirleriz. 

Yorumlar Okunma: 2734