Barcelona seriye devam ediyor - BasketFaul.com

Barcelona seriye devam ediyor

10-01-19 00:42

 

 İSTATİSTİK

 

 THY Euroleague 17. haftasında Milano'ya konuk olan Barcelona yüksek skorlu geçen karşılaşmayı 90-85 kazanarak 10. galibiyetini elde etti. Milano ise 8 galibiyette kaldı.

Üç sayı çizgisinden yüzdeli başlayan karşılaşmada iki ekip de farkın açılmasına izin vermedi. Dengeli geçen çeyreği 17-16 Barcelona önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Seraphin'le boyalı alanda etkili başlayan Barcelona, yakaldığı seriyle farkı açmaya başladı. Gudaitis ve James ikilsiyle Milano cevap verse rakibinin önününe geçerek çeyreği 37-36 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe liderliği eline alan Heurtel hücumda takımına çok önemli katkılar yaparak farkı açılmasını sağladı. Kalan dakikalarda da üstünlüğünü koruyan Barcelona çeyreği 65-57 önde tamamladı.

Son çeyreğe Milano, Kuzminskans'la iyi başladı, devamında Micov'la çok önemli bir üçlüğü kaydeden ekip farkı 3'e çekti. Ancak sonrasındaki top kaybıyla öne geçme şansını iyi değerlendiremeyen Milano skorun gerisinde kalmaya devam etti. Kalan dakikalarda üstünlüğünü kaptırmaya Barcelona, karşılaşmadan 90-85 galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Karşılaşmayı Barcelona'da Thomas Heurtel21 sayı, 6 asist ve Kevin Seraphin 16 sayı 4 ribaundla tamamlayarak galibiyette etkili rol oynadılar. Milano da ise Mike James 20 sayı, 7 ribaund, 8 asist ve Vladimir Micov 20 sayı, 6 asistle tamamlayarak öne çıktılar.

Yorumlar Okunma: 781