Tek yabancılı Ormanspor rahat kazandı - BasketFaul.com

Tek yabancılı Ormanspor rahat kazandı

11-01-19 17:55

İSTATİSTİK: 

TBL 14. haftasında son haftalarda iyi bir çıkış yakalayan Petkim'i konuk eden Ormanspor, baştan sona önde götürdüğü karşılaşmadan galibiyetle ayrıldı. Ormanspor bu sonuçla 11. galibiyetini alırken, Petkim 7 galibiyette kaldı.

Karşılaşmaya iyi başlayan Ormanspor pota altından ard arda kaydettiği sayılarla skor üstünlüğünü eline aldı. Petkim, Nikolov ve Mustafa Baki Görür'le skorun dengede gitmesini çeyreğin ilk yarısında sağlasa da kalan dakikalarda zorlandı. Dışardan yakaladığı seriyle farkı açan Ormanspor 03:26 dakika kala skoru 18-10 getirdi. Petkim, tecrübeli oyuncular Mustafa Baki Görür ve Ogün Sevinç'le reaksiyon gösterse de farkın tekrar açılmasını engelleyemedi. İlk çeyrek 24-17 Ormanspor üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğin başında farkı 9'a çıkaran Ormanspor karşısında Petkim molaya gitmek zorunda kaldı. Moladan eli boş dönen Petkim, devamında savunma etkili olmaya çalışsa da skor üretmekte zorlandı. Hasan Karabulut ile arka arkaya iki üçlük kaydeden Ormanspor ise farkı çift hanelere çıkararak avantajı eline aldı (34-22). Klassen'le bu dakikalarda savunmada etkili olan Petkim, Mustafa Baki Görür sayılarıyla  farkı tek hanelere çekerek Ormanspor'a molayı aldırdı (38-32). Kalan dakikalarda üstünlüğü bırakmayan Ormanspor ikinci çeyreği 39-32 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe içeriden iyi Petkim, maça ortak olmaya devam etti. Bu dakikalarda hücumda istediğini sahaya yansıtmakta zorlanan Ormanspor ise dışarıdan sadece skor bularak liderliği korumaya çalıştı. Ancak mücadelesini sürdüren Petkim, 4 dakika kala skora dengeyi getirdi (47-47). Ancak Ormanspor, Hasan Karabalut ve genç oyuncu Ömer Yasir Küçük'le reaksiyon göstererek rakibinin öne geçmesine izin vermedi. Üçüncü çeyreğin sonunda Ormanspor, Şahin Ekmen'in son saniye üçlüğüyle farkı çift hanelere çıkardı ve çeyreği 63-53 önde tamamladı.

Son çeyreğe sadece Kennedy ile skor üretebilen Petkim,  maça ortak olmakta zorlandı. Ormanspor genç oyuncusu hücumundaki oyununun yanında savunmada da çok iyi işler çıkarmaya devam etti. Petkim'de 04:53 kala Utku Saraloğlu aldığı teknik faulle 5. faulünü doldurarak oyun dışı kaldı. Pota altında Caner Ercan ve Hasan Rizvic ikilisiyle arka arkaya skor üreten ev sahibi ekip Ormanspor, farkı çift hanelerde tutmaya devam etti. Karşılaşmayı Ormanspor 79-67 kazanarak 11. galibiyetini elde etti.

Karşılaşmayı Ormanspor'da Hasan Karabulut 18 sayı, 8 ribaund, Hasan Rizvic 14 sayı, 12 ribaund, 5 asist ve adaptasyon dönemini geçirirken Antonio Graves'in yokluğunda süresi artan Ömer Yasir Küçük 12 sayıyla galibiyette etkili rol oynadılar. Petkim de ise Mustafa Baki Görür 19 sayı, Markus Kennedy 12 sayı, 8 ribaund ve Marek Klassen 12 sayıyla öne çıktılar.

Yorumlar Okunma: 2980