Banvit 'Demir' gibi - BasketFaul.com

Banvit 'Demir' gibi

12-01-19 19:28

İSTATİSTİK: 

Tahincioğlu BSL 14. haftasında Türk Telekom deplasmanına giden Banvit, baştan sona farklı önde götürdüğü karşılaşmadan 87-66 galip ayrılarak koç Hakan Demir ile ligde arka arkaya üçüncü, Şampiyonlar Ligi dahil dördüncü galibiyetini aldı.

Sahaya müthiş inanç ve arzuyla çıkan Banvit, iyi bir seri yakaladılar. Ribaund üstünlüğü bu dakikalarda ev sahibi ekip Türk Telekom'da da olsa değerlendiremeden eli boş dönmesi maçın başında krize girmelerine neden oldu ve molaya gitmek zorunda kaldılar. Moladan Redding ve Ender Arslan'ın skorlarıyla dönse de ritmi bulmakta zorlandı. İlk çeyrek 27-10 Banvit üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyreğe üç sayı çizgisinden yüzdeli başlayan Banvit, farkı 20'ye kadar çıkardı (33-13). Bu çeyrekte Türk Telekom hücumda daha etkili olsa da farkın yüksek olmasından dolayı rakibinin gerisinde kalmaya devam etti. Ancak çeyreğin ikinci yarısında iyi bir hava yakalayan ekip, taraftarı da arkasına alarak farkı eritmeye başladı.
 
Hücumda işleri yoluna koymaya başlasa da savunmada basit hatalar yapmaya devam etti. Bu hatalarda cezayı hemen kesen Banvit, farklı üstünlüğü elinde tutmaya devam etti. İkinci çeyreği 50-30 Banvit üstünlüğüyle tamamlandı. 

İlk yarı sonunda Banvit iki sayı çizgisinden 12/17 isabet kaydederken Türk Telekom 6/15'te kaldı. Savunma ribaundlarında da 17-8 ile Banvit farklı üstün tamamladı. 

Karşılıklı top kayıplarıyla başlayan üçüncü çeyrekte ilk basketi 7 dakika kala Gary Neal ile Banvit kaydetti. Landesberg'e göz açtırmayan Mckenzie Moore, Landesberg'in sayı bulmasına izin vermedi. Üçüncü çeyreğin bitimine 04:46 dakika kala Landesberg ilk saha içi isabetini kaydetti. Savunmanın daha sertleştiği ve daha düşük skorlu geçen bu çeyrekte Banvit üstünlüğü korumaya devam etti. 

Son çeyreğe Türk Telekom, boyalı alandan bulduğu arka arkaya sayılarla iyi başladı. Ancak bu çeyrekte de üç sayı çizgisinden yüzdeli oyununu sürdüren Banvit, farklı üstünlüğü korumakta zorlanmadı.
 
Bitime 3 dakika kala ise Banvit'te 5. faulünü alan Morgan oyun dışı kaldı. Kalan dakikalarda da üstünlüğü elinde tutan Banvit, karşılaşmadan 87-66 galip ayrılarak arka arkaya 3. galibiyetini elde etti.

Karşılaşmayı Banvit'te Davon Shelton JR 20 sayı, 10 ribaund, Gary Neal 18 sayı, 7 ribaund ve Tolga Geçim 13 sayı, 6 asistle galibiyette etkili rol oynadı.
 
Türk Telekom da ise Stimac 22 sayı, 15 ribaund, Reggie Redding 14 sayı ve Landesberg 10 sayıyla öne çıktılar.
 

Yorumlar Okunma: 2351