Bursaspor, Karesi'yi devirip zirveye ortak oldu - BasketFaul.com

Bursaspor, Karesi'yi devirip zirveye ortak oldu

12-01-19 20:04

İSTATİSTİK:

TBL'de zirveyi yakından ilgilendiren maçta 13 maçta 2 mağlubiyeti bulunan Bursaspor Basketbol, sahasında 13 maçta tek mağlubiyeti bulunan Karesi Spor'u konuk etti. Maçı 86-65 kazanan Bursaspor Basketbol, rakibiyle galibiyet-mağlubiyet sayılarını eşitledi. Karesi'de pivot Thomas Gibson cezası nedeniyle kadroda yer alamadı. Karşılaşma tıklık tıklım dolu tribünler önünde oynandı.

Maçın açılış sayılarını Bursaspor, 2. dakikada Recep Doğrusöz’ün üçlüğüyle buldu. Taraftarlarının desteğini arkasına alan Bursaspor, yaptığı mükemmel savunmayı etkili hücumlarla birleştirince maçın 4. dakikası dolarken farkı çift hanelere çıkardı (15-5) ve Karesi molasına gidildi. Mola da birşeyi değiştirmedi ve Bursaspor atmaya ve Karesi de kaçırmaya devam etti. Toplamda 19-0'lık seri yakalayan Bursaspor Basketbol, skoru 25-5'e kadar getirmeyi başardı. Periyodun son 2 dakikasında Karesi üst üste basketler bulsa da ilk periyodu Bursaspor Basketbol, Karesi karşısında 32-10 önde tamamlamayı başardı.

İkinci periyotta, skorda olmasa da oyunda Karesi’nin maça ortak olma çabası vardı. İlk yarının sonunda ev sahibi Bursaspor Basketbol’un tabelada 52-26'lık üstünlüğü vardı.

Üçüncü periyotta fark bir ara 28 sayıya kadar çıksa da periyodu Karesi'nin 21-19 önde tamamlamasıyla birlikte son periyoda 71-47 Bursaspor Basketbol üstünlüğüyle girildi.

Son periyoda gelindiğinde ise maçın 35. dakikasında, Karesi uzun bir aranın ardından farkı 20 sayının altına indirdi. (76-57) geri kalan bölümde farkı 18 sayıya indirerek az da olsa umutlansa da Bursaspor Basketbol, Karesi Spor'u 86-65 mağlup ederek rakibiyle galibiyet -mağlubiyet sayılarını eşitlemeyi başardı. (12 galibiyet, 2 mağlubiyet)

Ev sahibi ekip Bursaspor Basketbol’da Can Özcan 20 sayı, 7 ribaunt, 1 asist ve 1 blok, Recep Doğrusöz, 19 sayı, 3 ribaunt, 4 asist, 1 top çalma ile oynarken konuk Karesi Spor'da Hazer Avcı'nın 17 sayı, 9 ribaunt ve 2 asist ile double-double'ın kıyısından dönen performansı farklı mağlubiyeti engellemeye yetmedi. 

Yorumlar Okunma: 2314