Yücel: Bursaspor direkt çıkmak için avantajlı ama... - BasketFaul.com

Yücel: Bursaspor direkt çıkmak için avantajlı ama...

31-01-19 12:34
Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücel, normal sezonu birinci bitirerek BSL'ye çıkmak için avantaj sağladıklarını ancak gevşememeleri gerektiğini söyledi.

En yakın rakiplerinden 2 puan önde bulunmalarının yanı sıra kalan 14 maçın 9'unu sahada oynayacak olmalarının şanslarını daha da artırdığını belirten Yücel şöyle konuştu:

"Bir ay önce ligin zirvesinde bambaşka bir görüntü vardı. Bir takipçi durumundayken şimdi iki adım öne geçtik. Ancak çok tehlikeli bir ligde oynadığımızı, gevşediğimizde başımıza nelerin gelebileceğini biliyoruz. Önemli olan ligin son haftasında da lider olabilmek. En büyük gücümüz bize olağanüstü destek veren, salona sığmayan taraftarımız. Onlarla birlikte mutlu sona doğru adım adım ilerliyoruz."

Sakarya Büyükşehir Belediye'den gelen İzzet Türkyılmaz'ın ilk günden katkı vermeye başladığını da ifade eden Yücel, "Takım idmanı yapmadıkları için henüz yüzde 100 hazır değil, buna karşın Mamak Belediye maçında özellikle savunmada çok etkili oldu. Birkaç hafta sonra çok daha iyi duruma gelecek." diye konuştu.
 

 

Yorumlar Okunma: 2509