Ataman Fenerbahçe taraftarını şikayet etti - BasketFaul.com

Ataman Fenerbahçe taraftarını şikayet etti

01-03-19 12:11
Anadolu Efes koçu Ergin Ataman, Ataşehir'deki Fenerbahçe maçı sırasında şahsına yönelik tezahüratlarla ilgili olarak Euroleegue'den soruşturma açmasını istedi. Fenerbahçe taraftarları Ataman'a, "Mola alsana... Doping yapsana" diye bağırmışlardı.

Ataman'ın paylaşımı şöyle:

"Dün akşam oynan Euroleague maçında FB Ülker Arena'da bazı kişi ve grupların maç boyunca şahsıma yaptıkları taciz ve hakaretleri, aynı davranışların sosyal medya hesaplarımı taciz ederek devam etmesini kınıyor, bu hususta Euroleague'nin soruşturma başlatmasını bekliyorum."     

 

Twitter’dan yaptığı bir açıklamayla gündeme oturan Ergin Ataman, Hürriyet Spor Arena‘ya konuştu.


Salonda uğradığı hakaretlerin, sosyal medyada resmi hesabına gelen taciz mesajlarıyla devam ettiğini belirten ve EuroLeague’i konu hakkında soruşturmaya çağıran Ataman şu ifadeleri kullandı:

“Türk sporunun artık; hangi takım taraftarı olursa olsun edep ve adaptan yoksun, spor kültürü olmayan, sahaları ve salonları kirleten kişilerden temizlenmesi gerekiyor.
 
Yeri geldiğinde kendi taraftarıma dahi bu konuda tepki vermiş biri olarak spor kamuoyunun daha hassas olmasını ve sporun güzellikleriyle, sahadaki mücadeleyle konuşulması gerektiğini ve yönetimlerin bu konuda önlem alması gerektiğini düşünüyorum. Twitter’daki açıklamam da bu manadadır”

Yorumlar Okunma: 3085