Bauermann Karşıyaka'da galibiyetle başladı (Hüseyin Akbaş) - BasketFaul.com

Bauermann Karşıyaka'da galibiyetle başladı (Hüseyin Akbaş)

03-03-19 15:05

İSTATİSTİK: 

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 20.hafta mücadelesinde Pınar Karşıyaka ile Galatasaray Doğa Sigorta karşılaştı. Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda oynanan maçtan 78-75’lik skorla ev sahibi Pınar Karşıyaka galip ayrıldı.

Ev sahibi Pınar Karşıyaka maça Berk Uğurlu, Sek Henry, Birkan Batuk Assem Marei ve İlkan Karaman ilk beşiyle başlarken, konuk ekip Galatasaray Doğa Sigorta Göksenin, Webster, Harrıson, Auguste ve Hayes ilk beşiyle başladı.

Maçta ilk sayılar Pınar Karşıyakalı İlkan Karaman’dan geldi. Mücadelenin ilk beş dakikası 11-11 eşitlikle geçildi. İlk çeyrekte karşılıklı sayılar vardı. Galatasaray köşeden üç sayılık isabetler bulurken, Karşıyaka pota altı oyunlarıyla sayılar üretti. İlk çeyrek 20-21 Galatasaray Doğa Sigorta’nın üstünlüğünde sona erdi Pınar Karşıyaka’da İlkan Karaman 7 sayı ile ilk çeyreği tamamlarken, Galatasaray Doğa Sigorta’da Harrıson 9 sayı ile oynadı.

Mücadelenin ikinci çeyreği Webster’ın sayılarıyla başladı. İki takım da savunmada olabildiğince sertti. Karşılıklı basketler bu çeyrekte de devam etti. Hücumda daha az hatayla oynayan Galatasaray Doğa Sigorta soyunma odasına 41-46 önde gitti. İlk yarıda Pınar Karşıyaka’da Sek Henry 12 sayı 3 asist ile oynadı. Ona 7’şer sayı ile Birkan,İlkan ve Marei takip etti. Galatasaray Doğa Sigorta’da ise Harrıson 15 sayı 3 asist ile yarının en skorer ismi oldu. Webster 12 sayı, Göksenin 7 sayılık katkı sağladı. Galatasaray ilk yarıda 9/13 (%69) üçlük isabeti ile oynadı.

İlk yarının son bölümünde sahada gerginlikler yaşandı. Egemen Güven ile Z.Auguste karşılıklı teknik faul aldı. Hemen ardından Auguste bir tane daha teknik faul alarak diskalifiye oldu ve soyunma odasına gitmek zorunda kaldı.

Maçın ikinci yarısı Pınar Karşıyakalı Assem Marei’den geldi. Pınar Karşıyaka 5 sayılık seriyle başladı. Çeyreğin devamında Pınar Karşıyaka hücumda rakibine göre daha istekli bir oyun ortaya koydu. Adam paylaşımını ve pas dolaşımını başarılı uygulayan bir Karşıyaka sahadaydı. Çeyrek 59-60 Galatasaray Doğa Sigorta’nın üstünlüğünde sona erdi.

Maçın son çeyreği Galatasaray Doğa Sigorta’dan Ayberk Olmaz’ın pota altı sayısıyla başladı. Pınar Karşıyaka periyodun devamında etkili hücum setleriyle ve taraftarının olağanüstü desteğiyle parkeye ağırlığını koydu. Maçın son bölümünde hücumda ve savunmada kusursuz oynayan Pınar Karşıyaka hata yapmadı ve Play-off hattını yakından ilgilendiren maçı 78-75 kazandı.

Pınar Karşıyaka’da Marei 21 sayı 6 ribaud ile oynadı. Onu 20 sayı 4 ribaund ile oynayan Henry takip etti. Birkan Batuk 17 sayılık bir katkı geldi. Galatasaray Doğa Sigorta’da ise Harrıson’ın 24 sayısı galibiyet için yeterli olmadı. Webster 18 sayı ile oynadı.

Pınar Karşıyaka’nın başına geçen Alman baş antrenör Dirk Bauermann takımıyla beraber ilk resmi maçına çıktı ve ilk galibiyetini aldı.

Devre arasında Down sendromlu çocuklar parkedeydi. İyilik Atöylesi’nden gelen down sendromlu çocuklar serbest atış çizgisinden atışlar gerçekleştirdi. Pınar Karşıyakalı taraftarlar çocuklara alkışlarıyla destek oldular.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde Pınar Karşıyaka 9 Martta Afyon Belediye’ye konuk olacak. Galatasaray Doğa Sigorta ise 10 Martta evinde TOFAŞ’ı ağırlayacak.
 

Yorumlar Okunma: 1939