Kıran kırana geçen maç İTÜ Basket'in - BasketFaul.com

Kıran kırana geçen maç İTÜ Basket'in

15-03-19 15:53

İSTATİSTİK

TBL 23. hafta açılış maçında Finalspor'u konuk eden İTÜ Basket, baştan sona kıran kırana geçen karşılaşmadan 87-81 galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmaya İTÜ Basket, Mehmet Fırat Alemdaroğlu ile hücumda iyi başlayarak üstünlüğü eline aldı. Cevap vermekte gecikmeyen Final 7-0 seriyle skoru 10-5 getirdi. Berkay Sinirlioğlu'yla iyi bir geri dönüş yakalayan İTÜ Basket, farkın açılmasına izin vermedi. İlk çeyrek 26-25 Finalspor üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyreğe 7-2 ile başlayan Finalspor farkı açmaya başladı. Frink ile boyalı alanda etkili olan İTÜ Basket ise farkın açılmasını önledi. 02:25 dakika kala farkı 2'ye çekse de Finalspor, Umut Geçen'le kaydettiği arka arkaya iki üçlükle üstünlüğü elinde tutmaya devam etti. İkinci çeyrek Finalspor'un 49-45 üstünlüğüyle tamamlandı.

Üçüncü çeyreğe iki takımda karşılıklı basketlerle iyi başladı. 06:41 dakika kala Yunus Akçay'ın basketiyle İTÜ Basket, skora dengeyi getirdi (53-53). Tecrübeli oyuncu Cenk Akyol'un da devreye girmesiyle İTÜ Basket farkı açmaya başladı. Dunn ve Freeman ikilisiyle Finalspor reaksiyon gösterse de öne geçemedi. Üçüncü çeyrek 68-65 İTÜ Basket üstünlüğüyle geçildi. 

Son çeyrekte mücadelesini sürdüren Finalspor, ribaundları toplasa da skor bulmakta zorlandı.Tecrübeli oyuncular Cenk Akyol ve Adem Ören'in üçlükleriyle İTÜ Basket üstünlüğü tekrar eline aldı. Kalan dakikaların kıran kırana geçtiği karşılaşmada üstünlük el değiştirmeye devam etti. Son bölümde gittiği çizgiden kayıpsız dönen İTÜ Basket üstünlüğü korudu ve karşılaşmadan 87-81 galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmayı İTÜ Basket'te Cenk Akyol 16 sayı, 4 asist ve Jerome Frink 15 sayı, 7 ribaundla galibiyette etkili rol oynadı. Finalspor da ise Darius Dunn 24 sayı, 9 ribaund, 8 asist ve Lennard Freeman 12 sayı,12 ribaundla öne çıktılar.

Yorumlar Okunma: 1460