Koçunun gözüyle Hasan Emir Gökalp - BasketFaul.com

Koçunun gözüyle Hasan Emir Gökalp

25-03-19 13:54
Galatasaray Doğa Sigorta Koçu Ertuğrul Erdoğan, Beşiktaş Sompo Japan maçındaki performansı ile bir kez daha dikkatleri çeken Hasan Emir Gökalp'in hücumda çok fazla enstrümanı olduğunu belirtip, "Özgüveni yüksek, gelişime açık bir oyuncu." yorumunu yaptı.

Genç oyuncunun sezon içinde kasık sakatlığı, ciddi diş problemi, burnunun kırılması sonucunda takımdan uzun süre ayrı kaldığını ancak çok çalışarak her defasında iyi dönüş yaptığını ifade eden Erdoğan şunları söyledi:
"Antrenmanlarda yüksek konsantrasyonla çalışıyor. İdman öncesinde ve sonrasında ekstra idmanlar yapıyor. Oyun bilgisi yüksek, bir şekilde boş oyuncuyu buluyor, oyunu doğru okuyor. Hücumda çok fazla enstrümanı, adam eksiltiyor ve çok çeşitli atışları var. Savunma kötü değil, topa baskısı iyi, akıllı ve hafızası kuvvetli olduğu için rakibin özelliğine göre farklı savunma yapabiliyor.

Beşiktaş maçında çok iyi oynadı ve kazanmamızda en önemli etken oldu. Kafasını basketbola yatırdığı ve yetenekli olduğu için gelişime açık. Özgüveni o kadar yüksek ki, İngilizcesi çok iyi olmamasına rağmen bütün yabancılarla ve özellikle Aaron Harrison ile yakın arkadaş." 

Yorumlar Okunma: 3877