Begüm Onbaşı ve Anadolu'da kaybolan değerler - BasketFaul.com

Begüm Onbaşı ve Anadolu'da kaybolan değerler

02-04-19 00:49

Milli cimnastikçi, Manisa BŞB'nin Akhisarlı sporcusu Begüm Onbaşı, Portekiz'de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Kupası'nda altın madalya kazandı.


Türkiye Cimnastik Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Portekiz Cantanhede kentinde düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Kupası'nda ilk kez büyükler kategorisinde yarışan Begüm Onbaşı, 20.700 puan alarak altın madalyanın sahibi oldu.

Begüm Onbaşı tweetır adresinden yaptığı açıklamada söyle dedi:
"Bugün Cantanhede'de düzenlenen 6. FIG World Cup'ta büyükler kategorisinde ilk kez yarışmak çok heyecanlıydı. Altın madalyayı almayı; hepinizin desteği ile başardım. İstiklal Marşı'nı dinletmenin gururunu tarif edemem. Emeği olan herkese sonsuz teşekkürler."
 
Basketfaul'un notu: "Konunun basketbolla ne ilgisi var?" sorusu aklınızdan geçebilir, haklısınız da... Ancak Anadolu basketbolunda özellikle kulüp organizasyonlarının zayıflığı nedeniyle kaybettiğimiz çok değer olduğunu biliyoruz. Son zamanlarda TBF bu konuda ciddi çalışmalar yapsa da, kulüpler doğru organize olmadığı sürece kayıplarımız devam edecektir. Manisa Büyükşehir Belediye Kulübü'nün sahip çıktığı Begüm gibi, basketbolda da Begümlerin, Cem'lerin olduğuna inanıyoruz. Son derece mütevazı bir ailenin çocuğu olan Begüm'ü bu vesileyle bir kez daha kutluyor, gözlerinden öpüyoruz.
 
 

Yorumlar Okunma: 1622