Panellerde Banvit'in geleceği tartışılıyor - BasketFaul.com

Panellerde Banvit'in geleceği tartışılıyor

02-04-19 15:30
Basketbol Sohbetleri’nin Bandırma’daki durağı olan 17 Eylül Üniversitesi'nde, Türk Basketbolu'nun çok önemli parçalarından olan Banvit'e destek kararı çıktı. Şirketin yeni sahiplerinin de basketbola bakışının olumlu olması için neler yapılabileceği tartışıldı

Türkiye Basketbol Federasyonu organizasyonuyla Anadolu'yu karış karış gezen Basketbol Sohbetleri ekibi bu kez Bandırma'da 17 Eylül Üniversitesi'nde sporseverlerin karşısına çıktı. Milliyet Gazetesi Basketbol Yazarı Ümit Avcı ile birlikte Gökhan German ve Gökhan Türe, Banvit Kulübü Genel Direktörü Turgay Çataloluk ve milli basketbolcu Tolga Geçim de düzenlenen panelde yer alarak gençlerin sorularını yanıtladı. 17 Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Serel, Sağlık-Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Karatepe, Ögretim Görevlisi ve Basketbol Takımı Antrenörü Yasin Nuri Çakır ile Banvit Kulübü Başkanı Özkan Kılıç ve Genel Menajer Turgay Zeytingöz de izleyenler arasında yer aldı.

Yaklaşık 2 saat süren söyleşide yeni yönetime devredilen Banvit şirketinin basketbola olan yatırımının devam edip etmeyeceği, etmemesi durumunda yapılabilecek çalışmalar ve yaratılacak kamuoyu konusunda fikir alışverişinde bulunuldu, Banvit Basketbol Kulübü’ne destek sözü alındı. Panel sonunda yapılan özel görüşmelerde, Banvit Basketbol Kulübü'nün yaşaması olası kriz sonrasında 17 Eylül Üniversitesi'nden nasıl destek alabileceği ve Bandırma için çok önemli iki markanın nasıl yan yana getirilebileceği konusunda planlamalar yapıldı.

Yorumlar Okunma: 2384