Anadolu, Milano'nun son şansını ortadan kaldırdı - BasketFaul.com

Anadolu, Milano'nun son şansını ortadan kaldırdı

04-04-19 22:19

İSTATİSTİK: 

Anadolu Efes üçüncüçeyrekteki 32-16'lık skorla maçı çevirdi ve 101-95 kazanarak Milano'nun play off şansını ortadan kaldırdı.

Efes maça Micic - Beaubois - Simon - Moerman - Pleiss beşi ile başladı. Maçın ilk bölümü her iki tarafın karşılıklı bulduğu skorlar ile geçti. Efes bu bölümde Micic ve Pleiss ile sayılar bulurken Milano Mike James ve Tarczewski ile karşılık verdi. Skor 12-11 Efes lehine iken Milano 7-0'lık bir seri yakalayarak skorda üstünlüğü ele geçirse de Efes Larkin'in de oyuna dahil olmasıyla hem dışarıdan hem de boyalı alandan bulduğu sayılarla 12-0'lık seriyle rakibine cevap verdi ve ilk periyot 24-20 Anadolu Efes üstünlüğü ile geçildi.

İkinci çeyreğe Jeff Brooks'un üçlüğü ile başlayan Milano bu çeyrekte skor üstünlüğünü ele almayı da başardı. Milano bu çeyrekte James - Nunnaly - Nedovic üçlüsünden iyi katkı aldı. Efes bu çeyrekte çok fazla atış kaçırdı ve çeyrek boyunca ayakta kalmaya çalışan isim Sertaç Şanlı'ydı. Milano 32 sayı bulduğu ikinci çeyreği 53-42 önde kapattı. 

Üçüncü periyoda Tarczewski'nin basketi ile başlayan Milano farkı 12 sayıya çıkararak maçtaki en büyük farkı yakaladı. Efes bu andan itibaren önce Micic'in sonra da Simon ve Beaubois'in üçlükleriyle farkı azalttı. Bu çeyrekte Efes adına Micic ve Beaubois çok ciddi katkı yaparken çeyrek sonuna doğru Pleiss'ın da skora katkı vermesiyle Efes farkı eritip öne geçmesini bildi ve son çeyreğe 74-69 önde girdi.

Son çeyreğin başında Pleiss kaldığı yerden devam etti ve bulduğu 6 sayı ile Efes'i skorda önde tutan isim oldu. Milano'da ise Kuzminskas ve Mike James farkın açılmasını önledi ve başarılı oldular. Son 4 dakikaya 86-82 Efes üstünlüğü ile girilirken Larkin'in bulduğu üçlük ile nefes aldı. Ancak Milano Kuzminskas ile ısrarını sürdürdü ve son 2.5 dakikaya 90-88 Efes üstünlüğü ile girildi. Kalan bölümde önce Micic'in serbest atışları ardından da Larkin'den gelen üçlük ile Efes kapıyı kapattı ve maçı da 101-95 kazanarak normal sezondaki 20. galibiyetini aldı.
 

 

Yorumlar Okunma: 1390