Karesi kazandı, Edirne resmen düştü - BasketFaul.com

Karesi kazandı, Edirne resmen düştü

06-04-19 18:51

İSTATİSTİK

TBL 26. haftasında puan durumunda son sırada yer alan Edirnespor'a konuk olan Karesi, karşılaşmayı 110-85 kazandı. Bu sonuçla Edirnespor'un ligden düşmesi de kesinleşmiş oldu.

Karşılaşmaya Teague ve Reha Öz ikilisiyle etkili başlayan Karesi ilk 5 dakikada skoru 17-11 getirdi. Bu dakikalarda hücum ribaundlarını toplasa da isabet bulmakta zorlanarak skoru gerisinde kalmaya devam etti. Ama son bölümde Cem Han ile skoru eşitledi ve ilk çeyrek 25-25 tamamlandı.

İkinci çeyreğe içerden daha etkili başlayan Edirne, tekrar öne geçmesini bildi. Teague ile farkın açılmasına izin vermeyen Karesi, skor üstünlüğünü de çok geçmeden eline almasını bildi. İkinci çeyrek 51-50 Karesi üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyreğe üst üste basketlerle başlayan Karesi farkı açmaya başladı. Arka arkaya hücumlardan boş dönen Edirne bu dakikalarda oyundan düşmeye başladı. Son bölümde farkı çift hanelere kadar çıkaran Karesi çeyreği 77-65 önde tamamladı.

Son çeyrekte oyundan tamamen düşen Edirnespor karşısında farkı daha da açan Karesi karşılaşmayı 110-85 kazandı. 

Karesi'de karşılaşmayı Teague 29 sayı, 17 ribaund ve Ümit Sonkol 17 sayı, 9 ribaundla tamamlayarak galibiyette etkili rol oynadı. Edirnespor da ise Okan Özpamir 20 sayı, 5 ribaund ve Cem Han 14 sayı, 6 ribaundla öne çıktı.

Yorumlar Okunma: 1123